Září 2007

Ice Queen

28. září 2007 v 11:50 Videa
Po nějaké době tu mám nové video, tentokrát opět hudební. Píseň se jmenuje Ice Queen a je od skupiny Within Temptation.


OST - Martin Iveson

27. září 2007 v 17:11 Tomb Raider
Martin Iveson se podílel na hudbě k TR vždy spolu s ještě někým: na TR1 s McCreem a na TR6 s Peterem Connellym, ovšem někde je možno se dočíst i o spolupráci na TR2, TR3 a TR5. Jisté tedy je, že do soundtracků k TR významně zasahoval. Jinak se ovšem samozřejmě zabýval skládáním hudby i k mnohým dalším hrám.
Zřejmě ale nebyl spokojený jen s touto prací, protože si zřídil vlastní nahrávací studio Mantis Recordings, ve kterém vydal v roce 1996 pod přezdívkou Atjazz svůj první single, Story. A jeho diskografie se postupem času rozšiřovala. Dnes skládá hudbu a tvoří remixy, ovšem k tomu stále pokračuje v hudbě a zvukových efektech pro počítačové hry.
Zde se můžete podívat na jeho oficiální stránky:

OST - Nathan McCree

24. září 2007 v 22:19 Tomb Raider
Dle mého názoru úžasný skladatel Nathan McCree složil hudbu k prvním třem TR, někde jsem četla, že i úvodní hudbu k TR4 a jinde bylo dokonce že i hudbu k AoD, informace se u různých zdrojů liší. Každopádně McCree byl označen za nejlepšího skladatele hudby k počítačovým hrám za posledních deset let, a to už o něčem svědčí! A TR3 bylo dlouhou dobu považováno za "dosud nejlépe znějící počítačovou hru." Podle mě moc pěkné označení.
Přestože je známý hlavně díky prvním třem dílům TR, skládal samozřejmě McCree i jiné věci, spolupracoval například s The Spice Girls nebo Orange, také se zabýval hudbou filmovou. Pracoval také na hudbě ke hře Asterix and the Power of the Gods (Asterix a síla bohů), která si díky němu vysloužila uznání "Best Computer Game Music Ever!" (nelepší hudba počítačové hry všech dob). Jiná hra jménem SoulStar, které se postaral o hudbu a zvukové efekty, byla nominovaná na Nejlepší hudbu počítačové hry roku 1994. On je opravdu neuvěřitelně šikovný, že?
Chtěla bych už jen dodat, že existuje McCree Music Ltd, která je úspěšnou společností, zabývající se skládáním hudby (nejen) ke hrám, a já pevně doufám, že jim to ještě dlouho vydrží. Osobně bych si hrozně moc přála, kdyby to byl právě McCree, kdo by složil hudbu k očekávanému TR8.
Toužíte-li navštívit www stránky společnosti, najdete je na této adrese (a je tam také možnost poslechu některých skladeb):
a chcete-li velkého umělce kontaktovat, zde je jeho e-mail: (pozor, nejspíš pouze pracovní záležitosti ;-) )

Mám další diplom

23. září 2007 v 19:51 Tento blog
Účastnila jsem se soutěže na http://laracroftanniversary.blog.cz/ a umístila jsem se čtvrtá (spolu s dalšími dvěmi účastnicemi), což je myslím dosti slušné. Chci poděkovat všem, co pro mě hlasovali, opravdu děkuji. A tady je diplom, který jsem za účast dostala, za něj děkuji Lufíkovi:

OST

21. září 2007 v 17:49 Tomb Raider
Kdo by nemiloval tombraiderovské soundtracky? Tak nepopsatelně úžasná hudba, kterou si okamžitě oblíbíte a budete ji chtít slyšet znovu. Ten pocit tajemna a neznáma, ty neuvěřitelně emotivní a jednoduše nádherné melodie, které se vám vryjí do paměti a již nezmizí... I takto nadpozemsky krásnou hudbu ovšem složili lidé. Chcete vědět kdo? Prosím.
TR1: Nathan McCree, Martin Iveson
TR2: Nathan McCree
TR3: Nathan McCree
TR4: Peter Connelly
TR5: Peter Connelly
TR6: Peter Connelly, Martin Iveson
TR7: Troels Brun Folmann, hudební skupina Capercaillie
TR:A: Troels Brun Folmann
Jak vidíte, jména se někdy opakují, aby ne, melodie jsou si opravdu někdy podobné, jak jste si jistě všimli. U sedmého pokračování je to trochu složitější, ale to tu nebudu rozebírat, to vše má čas. Zde jsem chtěla pouze sdělit, kdo za hudbou stojí, o jednotlivých autorech se rozepíši až v dalších článcích. Na prvním článku o Nathanovi McCree se již pracuje, tak se těšte.

Zajímavý obrázek

18. září 2007 v 20:11 Parodie
Tentokrát jen jeden obrázek, našla jsem ho náhodou, když jsem brouzdala po internetu. Přijde mi velice zajímavý :D

Tak co tu zas je...

16. září 2007 v 19:55 Blog
Od chvíle, co jsem tu udělala to úžasně krátké shrnutí, tu zase něco přibylo, takže:

-Další diplom, koukněte do rubliky Tento blog.

-Něco málo o komixu na motivy AoD, rubrika Tomb Raider 6

-Podoby Kurtise, taktéž v rubrice Tomb Raider 6

-text k písni Angel of Darkness + jeho překlad do češtiny, stejná rubrika jako předchozí

-Napsala jsem také jaký je můj názor na třetí TR, samozřejmě v rubrice Tomb Raider 3

-A také přibyl další spřátelený blog, koukněte do rubriky Spřátelené blogy a weby

Pro dnešek vše, tak se tu zatím mějte :-)

Můj názor (TR3)

16. září 2007 v 9:16 Tomb Raider 3
Po nějaké době se opět dostávám k hodnocení jednotlivých her. Možná vás zaráží, proč jsem přeskočila TR2. Vysvětlení je nasnadě: K mé lítosti jsem ho bohužel ještě nikdy nehrála... O v pořadí třetím dílu této veleúspěšné herní série vám ovšem budu mít co říct, je totiž pro mě něčím výjimečný - byl to můj první Tomb Raider, který jsem kdy měla a hrála. Ještě nyní, když slyším hudbu z úvodního menu, vrací se ten úžasný pocit, jako když jsem ji slyšela poprvé (a už v té době jsem byla schopná jen sedět na židli a poslouchat ji až do konce... TR soundtracky jsou prostě úchvatné). A mé první setkání s Larou - v intru bohužel nebyla, jak víme - to bylo prostě úžasné. Jak tam tak stála na svahu a vítr jí jemně pohazoval s vlasy... ten pocit byl nepopsatelný, v tu chvíli jsem se do Tomb Raideru zamilovala. Lara sice po několika vteřinách skončila v bodácích zrádně se tyčících na plošině o kousek níž, ale to už sem nepatří...
Tento díl byl prý velmi obtížný. Chápu připomínky typu "nevím, kam dřív skočit", protože prostředí jsou rozsáhlá a někdy máte na výběr i více cest. Hádanky jsou také náročné, tedy... jak které, ale občas je to opravdu problém. A nepřátelé vás také nenechají dlouho na pokoji, s těmi si též užijete. Naštěstí máte proti nim široký výběr zbraní, od tradičních dvou devítek přes mou nejoblíbenější MP5 až po vysoce účinný raketomet, to vše je vám k dispozici, jde jen o to hledat. K tomu samozřejmě musím dodat název mé dříve velmi neoblíbené úrovně: HighSecurityCompound. Zbraně žádné, stráží plno, naštěstí každou chvíli odněkud vykoukne váš kamarád-spoluvězeň, kteří jsou jedinou účinnou pomocí proti nepřátelům. Nejdřív je ale ke svým kámošům musíte nalákat, takže si v této úrovni procvičíte jak běhání s nepřítelem v zádech, tak i tajné plížení, když zrovna pomoc není poblíž, ale nebezpečí je za rohem. Rozhodně zajímavý level, asi jsem si ho naproti dřívějším pocitům oblíbila.
Co se týče grafiky, je moc hezká. Uznávám, že se nemůže měřit se současnou, ale nemohu říct, že by se mi nelíbila. To že nemá tolik polygonů je snad jedno, ne? Krásně vidíte všechno, co musíte, takže je rozhodně praktická. A i s takovouto grafikou můžete vytvořit překrásná prostředí, jako například kaňon v prvním levelu Nevady nebo úplný začátek v Southern Pacific Islands. Ty pláže jsou nezapomenutelné...
A děj? Jednoduše Antarktida nebyla vždy tak mrazivá, dříve tam žili i lidé. A protože se jakýsi meteorit rozhodl dopadnout zrovna na tento kontinent, mohly vzniknout čtyři posvátné kameny, které tamější domorodci z jeho nitra vytesali. O nějakou dobu později, kdy už byla Antarktida pod ledem, kolem plul na lodi Darwin (jistě jste se o něm učili ve škole, vzpomínáte, kdo to byl? ;-) ). Menší průzkumná výprava na pevninu skončila tragicky: Jednoho z mužů napadl vlk a zabil ho. Ostatní ho pohřbili, ale zpátky na loď se nevrátili z prázdnou - v ledové jeskyni, tam, kde se vlk objevil, našli totiž podivné kameny, které lidská ruka vybrousila do určitých tvarů. Nechali si je jako suvenýry, které by mohli zpeněžit, a cestovali dál. Ovšem cestou, kdy se dostávali na různá místa, postupně umírali... Například Indie, kam se Lara vydává najít záhadný Infada Stone. Jeden z výše zmíněných artefaktů? No co myslíte?
Závěrem chci tedy říct pouze toto: Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, úžasný, zábavný, nikdy nedohraný... ano, bez mučení to přiznávám, "vcelku" jsem ho nikdy neuhrála. Tím myslím, že mnoho levelů jsem přešla, ovšem jednotlivě (vytasit, zatasit, udělat krůček, skrčit se, postavit, třikrát otočit a skočit dopředu, znáte to :D ), přece jen mi v té době bylo asi devět a nějak jsem to nezvládala... ovšem už dlouho si říkám, že bych to konečně jednou mohla uhrát jako celek. :-) Takže dále. Skvělý díl, co se týká děje, grafiky i všeho ostatního. Co dodat, asi to není moc objektivní názor, ale o ten se ani nesnažím. Tomb Raider 3: Adventures of Lara Croft je prostě úžasný!

Jsem přihlášená do další soutěže :)

13. září 2007 v 16:46 Blog
Opět jsem se přihlásila do soutěže o nejlepší blog. Co tak ještě dodat, asi už tušíte, o co vás požádám: pokud se někomu můj blog líbí, buďte tak hodní a hlasujte pro mě zde. Děkuji moc za každý hlas.
Jinak vám musím bohužel sdělit, že teď, co začala škola, sem možná nebudou články přibývat tak často, nicméně pokusím se co nejčastěji, kdykoli bude čas... a nápad :)

Alex C. feat Yasmin K. - Angel of Dakness

10. září 2007 v 21:14 Tomb Raider 6
Píseň Angel of Darkness jste možná už slyšeli. A možná už dávno znáte i text. No pokud náhodou ne, tak tady ho máte:
Ref:
Angel of darkness
Angel of darkness
The world is in your hand
But I will fight until the end
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will figth and I will stand
When darkness falls
Pain is all
The Angel of Darkness
will leave behind
and I will fight
The love is lost
beauty and light
have vanished from garden of delight
The dreams are gone
midnight has come
the darkness is our new kingdom
Ref:
Angel of darkness
Angel of darkness
The world is in your hand
But I will fight until the end
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will figth and I will stand
Hunt goes on
deep in the night
time to pray
down on your knees
you can't hide from the eternal light
until my last breath I will figtht... I will fight...
Now realise
the stars they die
darkness has fallen in paradise
but we'll be strong
and we will fight
against the creatures of the night
Ref:
Angel of darkness
Angel of darkness
The world is in your hand
But I will fight until the end
Angel of darkness
Angel of darkness
Don't follow your command
But I will figth and I will stand
Pozor, pozor! Tím nekončíme! Pokusila jsem se o doslovný překlad. Zní to opravdu... zvláštně :D
Ref:
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Svět je ve tvé ruce
Ale já budu bojovat až do konce
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Neřídit se tvými rozkazy
Ale já budu bojovat a vydržím
Když padá temnota
Bolest je všechno.
Anděl temnoty
zapomene
A já budu bojovat.
Láska je ztracena,
krása a světlo zmizely ze zahrady potěšení
Sny jsou pryč
Půlnoc přišla
Temnota je naše nové království
Ref:
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Svět je ve tvé ruce
Ale já budu bojovat až do konce
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Neřídit se tvými rozkazy
Ale já budu bojovat a vydržím
Lov pokračuje
hluboko v noci
Čas se modlit,
dolů na kolena
Nemůžeš se schovat před věčným světlem
Do posledního dechu budu bojovat... budu bojovat...
Teď si uvědom
hvězdy, které zemřely
Temnota padla do ráje
Ale my budeme silní
a budeme bojovat
proti příšerám noci
Ref:
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Svět je ve tvé ruce
Ale já budu bojovat až do konce
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Neřídit se tvými rozkazy
Ale já budu bojovat a vydržím
A když už jsem to tak "úžasně" přeložila, pokusila jsem se ještě o něco volnější překlad, aby se to občas i rýmovalo a aby to časově vycházelo (možná že později se pokusím ještě o něco lépe znějící překlad, ale nic neslibuji):
Ref:
Anděl temnoty
Anděl temnoty
máš svět ve své ruce,
budu se bít až do konce.
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Tvých rozkazů nedbat,
budu se bít a pevně stát.
Tam v temnotě
je bolest vše
A anděl temnoty
zapomene
Já budu se bít.
Láska je pryč,
krása a svit
zmizely z háje radosti
I sny jsou pryč,
půlnoc přišla,
temnota je náš nový svět.
Ref:
Anděl temnot
Anděl temnoty
máš svět ve své ruce,
budu se bít až do konce.
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Tvých rozkazů nedbat,
budu se bít a pevně stát.
Lov jde dál
v hloubi noci
Teď je čas
modlit se
nemáš v moci
se skrýt věčné záři
Dokud dýchám
já se budu bít... budu bít...
Teď teprv zříš
mrtvé hvězdy
Temnota padla do ráje
Nevzdáme se
a půjdem dál
proti zlým nočním příšerám
Ref:
Anděl temnoty
Anděl temnoty
máš svět ve své ruce,
budu se bít až do konce.
Anděl temnoty
Anděl temnoty
Tvých rozkazů nedbat,
budu se bít a pevně stát.

Podoby Kurtise

8. září 2007 v 11:29 Tomb Raider 6
I Kurtis, tak jako Lara, nevypadá vždy stejně. Většina lidí ho zná v jeho původní, originální a (podle mého názoru) nejhezčí podobě.
Ale tím samozřejmě nekončíme. Již jsem se zmínila o AoD komixu a tam Kurtis přece nemohl chybět
PS: to napravo je samozřejmě Lara
Concept art ke Kurtisovi. Celkem ujde, ale jeho finální podoba se mi líbí víc :)
A již přicházejí na řadu výtvory od fanoušků. Někde vypadá opravdu moc hezky. (Často je tam, jak si jistě všímáte, s Larou :-) )
A na závěr, aby jste se měli čemu zasmát - toto jsem vytvořila v South Park editoru :)
16. 2. 2008 - přidávám další dva obrázky Kurtise, jedná se o další concept arty. Popravdě jsem ráda, že ve výsledku vypadá jinak, ale rozhodně jsou tyto návrhy zajímavé:

Komix na motivy AoD

6. září 2007 v 14:58 Tomb Raider 6
Komixů o Tomb Raideru je mnoho, ale jeden si, alespoň podle mě, zaslouží zvláštní pozornost. Ano, jde o komixovou verzi Angel of Darkness.
Dopředu musím všechny varovat, že děj je "mírně" pozměněn, charaktery také tak nějak divné... ale nebudu vám to dopředu znechucovat, ať si každý udělá svůj názor. Já ani netvrdím, že je to špatné, jen se to ne úplně podobá herní předloze. Lokace známé ze hry tam také téměř nejsou (nebo úplně nejsou?).
Samozřejmě se tam objeví Kurtis, TAK to zase nezměnili, ještěže tak, a vypadá i celkem... no, není to tak strašné.
Co se týče ostatních postav, tak třeba Von Croy mi přišel velmi nepříjemný, to už pomalu i Eckhardt míň. Když už se o něm zmiňuji, on jediný tam z Cabaly zůstal, ostatní lidé jsou naprosto neznámí a je jich víc... tedy, mihne se tam Rouzic, ale to je asi tak všechno. Samozřejmě nesmím zapomenout na Spáče, ten si je opravdu podobný, povedl se jim.
A třeba Margot Carvier, té jsem se zase úplně lekla, jak kdyby utekla odněkud z ústavu, tak trochu šílená. V mírně pozměněné podobě se tam kupodivu objevila jedna scéna ze hry, která mi není úplně příjemná - probodnutí Kurtise skrz naskrz! Sice někým jiným a jinde, ale přece... Hádejte, jestli to přežije. :-)
Shrnu to: Děj se dosti vymyká, ale spojitost najít lze (už kvůli tomu, že některé postavy se přece jen shodují :-) ). Rozhodně je to ale zajímavé a stojí to za přečtení, ovšem pokud někdo čeká převyprávění AoD, bude asi dost zklamán. No, mně se to líbilo třeba i kvůli úplně poslednímu obrázku :D A co na něm je, vám nepovím, přece vás nepřipravím o překvapení, už tak jsem tady toho vykecala dost!
Jestli si to někdo chce stáhnout, tak jsem to našla, ale za nic neručím. Kvalita nic moc, tedy - je to malé a obtížně se to čte. Já si to stáhla odněkud jinud, ale už nevím odkud...

Další diplom :)

6. září 2007 v 14:44 Tento blog
No vida, druhý diplom! Tento je od Fila (http://crofthome.blog.cz/) za správné zodpovězení otázek v soutěži na jeho blogu. Mně se moc líbí, co vám? :)

Další shrnutí

3. září 2007 v 22:04 Blog
Takže zase shrnu, co se tu od minula, co jsem něco takovéhleho psala, stalo.
Ještě před mým odjezdem jsem napsala svůj názor na TR1, což tedy už není moc novinka, no ale stejně to sem napíšu, ať tu mám všechno.
Poté jsem přidala článek na tři falešné trailery o TR8, o kterých se hodně lidí domnívá, že jsou pravé, a proto jsem se to pokusila uvést na pravou míru.
Také přibyla rubrika parodie, ve které zatím najdete jen pár obrázků, ale časem by se snad měla rozšířit.
Podoby Lary je název poměrně dlouhého článku, ale ne kvůli hromadě textů, nýbrž kvůli všem těm obrázkům. Můžete se podívat.
Přibyl též diplom, který jsem získala za účast v jedné soutěži. Je moc hezký, jak ostatně můžete vidět.
A teď ještě něco, čeho si třeba jen tak někdo nevšiml, protože se nejedná o nový článek, ale pouze o změny již existujících: V rubrice Spřátelené blogy a weby byl pozměněn odkaz na ladycroft.wz.cz, protože nyní se tento web přesunul na ladycroft.cz, a také má nový, krásný vzhled, takže pokud jste tam doteď nezašli, tak už neotálejte a ať už jste tam!
Přidala jsem také jednu postavu do výčtu charakterů z povídky Kletba mayské dýky. Prozatím neuvažuji o tom, že by měl snad hrát velkou roli, spíš se jen tak mihne, ale nechtěla jsem ho vynechávat, ať mu to není líto :-), a protože nikdy nevím, jestli do děje nějak důležitě nezasáhne.

Diplom za účast v soutěži

3. září 2007 v 21:49 Tento blog
Za účast v soutěži o nejoriginálnější blog o Tomb Raideru, která se konala na http://larahcroft.blog.cz/ , jsem dostala diplom, za který LařeHCroft moc děkuji a tady se na něj můžete podívat:

Podoby Lary

2. září 2007 v 18:55 Lara Croft
Už jsem se tady snažila vymyslet, kdo že je Lara Croft, ale … jak vlastně vypadá? Říkáte, že pokaždé jinak? No právě. Tak se tu pokusím shrnout její "oficiální" podoby a ještě jiné, které mi přišly zajímavé. Vlastně jen taková Lařina malá přehlídka. Pozn.: Nebudu sem dávat modelky ani žádné jiné opravdové osoby, převlékající se za Laru, to možná později... a v jiném tématu.
---------------------------------------------------------------
V prvních pěti Tomb Raiderech vypadala Lara prakticky stejně, proto mi doufám prominete, že dám za toto období pouze jeden obrázek.

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Angel of Darkness - to bylo poprvé, co jsme Laru viděli trochu jinak...

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Lara v TR:L přišla mnohým lidem jako nejkrásnější, jak kdy byla. Inu, každý má svůj názor... Dobře, nemůžu tvrdit, že by nebyla hezká, jen u mě vede jiná.

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
A nesmím zapomenout ani na Lařinu nejnovější podobu, se kterou jste se mohli setkat v Tomb Raideru s podtitulem Anniversary.

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Takže přibývá nám další podoba, tentokrát ze všemi očekávaného osmého pokarčování - Tomb Raider: Underworld
---------------------------------------------------------------
Také jsem předtím zapomněla na to, že Lara se ve hrách objevuje v různém věku, tady je tedy její podoba v devíti a v šestnácti letech:
---------------------------------------------------------------
Tím jsem dokončila přehled podob Lary ve hrách (tedy těch oficiálních) a přikročím k ostatním. Například ke komixu. To jistě víte, že existuje i komix Tomb Raider, viďte? Také tam nevypadá pokaždé stejně, tady se můžete kouknout na příklady.

Image Hosted by ImageShack.us
Tady Lara z AoD komixu, o tom se v jiné rubrice rozepíšu podrobněji:

Image Hosted by ImageShack.us
V komixech je někdy také s jinou komixovou postavou, Witchblade...

Image Hosted by ImageShack.us
...a někdy také s The Darkness

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Dá se říct ze seriál Re/Visioned: Tomb Raider je poměrně nová záležitost. A protože každý díl (pokud na sebe zrovna nenavazují) má na svědomí někdo jiný, i Lara vypadá jinak. Tady bude těch obrázků tedy o něco víc.

Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Samozřejmě si musíme přiznat, že Lara má snad tisíce podob, budeme-li brát v úvahu všechny kresby či počítačové výtvory od fanoušků. To by se sem opravdu nevešlo, proto jsem vybrala ty, co mi přijdou velmi povedené nebo alespoň nějakým způsobem zajímavé.
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us
---------------------------------------------------------------
Tady je takový můj pokus aneb šestnáctiletá Lara v South Parku...
---------------------------------------------------------------
A toto - nechala jsem to nakonec, spíš jako bonus - to je concept art, tedy návrh, jak by Lara měla vypadat, ještě než byla vyrobena na počítači.
K Angel of Darkness:
Image Hosted by ImageShack.us
K Legend (je to tedy spíše výřez obrázku z concept artu Nepálu, ale je tam i Lara):
Image Hosted by ImageShack.us

Obrázky

2. září 2007 v 14:37 Parodie
Rozhodla jsem se sem dát pár parodických obrázků. Není to nic převratného, u prvních dvou "pokusů" jsem si jen hrála s TexModem a někteří z vás už je možná i viděli, poslední obrázek dokazuje mou (ne)schopnost pracovat s editorem. Ale snad se vám budou alespoň trochu líbit :)

Lara se nám mírně zbláznila... Snad jí to nemáte za zlé...

Image Hosted by ImageShack.us
Tady ještě zezadu:

Image Hosted by ImageShack.us
Vida, zelená už jí zjevně přišla nudná...

Image Hosted by ImageShack.us
A tady máme Kurtise. Můj chabý pokus do soutěže na tombraiderforums.com

Image Hosted by ImageShack.us

Falešné trailery na TR8

1. září 2007 v 17:51 Tomb Raider 8
Na You Tube jsou ke shlédnutí tři videa na téma nového Tomb Raideru, konkrétně je tam toto pokračování nazváno jako Lara Croft Tomb Raider 8: Mists of Avalon. Přijde mi, že příliš mnoho lidí si myslí, že jde o skutečné trailery, a tak jsem se rozhodla se tím trochu zabývat, abych to uvedla na správnou míru.
Jistě stojí za to si všimnout, že Crystal Dynamics zde autor napsal s měkkým i (Cristal), což by se asi v oficiálním traileru nestalo. A každý, kdo hrál TR:L, musí vidět, že jsou to pouze videa z této hry, doplněné ještě videy ze hry Uncharted Drake's fortune, kde je hlavním hrdinou muž. Takže to opravdu není Kurtis, jak se někdo domnívá. A také jistě stojí za to si všimnout nápisu tombraiderchronicles.com v pravém dolním rohu u některých částí s Larou, u druhé hry pak zase nápisu IGN. A to už snad o něčem svědčí, ne?
---------------------------------------------------------------------------------------
První video nese název Lara Croft Tomb Raider : Mists of Avalon. Pro ty, co by si stále mysleli, že je to pravé, si dovolím přidat komentář tvůrce tohoto videa:
This is a video about the future tomb raider 8. It was made with Tomb Raider Legend, Tomb raider Anniversary and Uncharted Drake's fortune pictures.
Jak vidíte, on sám přiznává, že je to falešné.
---------------------------------------------------------------------------------------
Druhé video s názvem Lara Croft Tomb Raider 8: Mists of Avalon trailer 2 je úplně to samé. Kdo někdy hrál TR:L, jasně vidí, že je to z této hry. Přidávám opět komentář autora:
This is a second trailer about Tomb Raider 8, still with Uncharted Drake's fortune and TRL videos.
---------------------------------------------------------------------------------------
S třetím videem, které se jmenuje Lara Croft Tomb Raider 8: Mists of Avalon trailer 3, už by mohl být trochu problém. Crystal Dynsmics je napsáno správně, v rozích se nápis IGN objeví jen krátce, takže si toho někdo nemusí všimnout. Také je to celé řekla bych mnohem lépe udělané. Kdyby někdo neviděl předchozí dva trailery, možná by ho tento mohl nechat chvíli na pochybách, ale upozorňuji znovu: Ty scény s Larou jsou z TR:L, nově pak v tomto videu i z TR:A, a zbytek je z jiných her. Kromě Uncharted Drake's fortune totiž tentokrát autor použil i Metal Gear Solid 4, jak se ostatně můžeme dočíst v jeho komentáři:
Using Uncharted Drake's fortune, Metal Gear Solid 4 and Tomb Raider videos, here is the new trailer!
---------------------------------------------------------------------------------------
Stále někdo nevěří, že jde o falešné trailery? Věřím, že je to všem jasné, jsme přece inteligentní lidé … totiž vlastně inteligentní tombraiderovští maniaci, není liž pravda? :-)

Jsem zpět!

1. září 2007 v 12:07 Jiné
Baf! Dnes ráno jsem se vrátila a jdu sem zase strašit :D Mám různé nápady, které se budu snažit co nejdříve zrealizovat a dát je sem, ale tohle je zatím pouze oznámení, že jsem zase tady. Kdo má radost? No, nehlaste se všichni :-P