Říjen 2007

Toby Gard

25. října 2007 v 17:47 Tomb Raider
Kdo z fanoušků TR by neznal jeho jméno... Bez něj bychom se nikdy nesetkali s naší milovanou Larou. Ovšem přesto, že je jejím duchovním otcem, ho mnoho lidí nesnáší. Proč? Odpovědí většinou bývají tyto tři slova: Tomb Raider Legend (případně i Tomb Raider Anniversary). Ale vezmu to popořádku.
Původně pracoval pro Core Design, kde dostal nápad vytvořit hru, která je nám všem dnes známá jako Tomb Raider. Stejně tak má, jak už bylo řečeno, "na svědomí" i hlavní hrdinku, Laru. Ovšem po vydání hry od Core Design odešel, a to prý prosím proto, že - podržte se - nesouhlasil s používáním Lařina sex-appealu v marketingu. No dobrá, neříkám, že to je špatný postoj, já bych se k tomu stavěla stejně, ale když si představíte, co on sám udělal Laře v TR:L...
No a tím se dostávám k tomu, kdy se k Tomb Raideru vrátil - bylo to v roce 2004, kdy ho najal Eidos na spolupráci s novými vývojáři jejich nejvýnosnější herní série, což byli, jak je nám všem známo, Crystal Dynamics. Gard tam působil pouze jako takový poradce, ovšem po velkém úspěchu sedmého TR mu byla pro výrobu Anniversary přidělena role hlavního designera. A pracuje i na pokračování TR:L.
Napadá mě, jestli je pravda, že Lara v Legend opravdu taková, jakou on ji chtěl, akorát že na to tenkrát v TR1 ještě nebyly dostatečné prostředky (tak tím myslel nejspíš hlavně nic moc grafiku, řekla bych :-P ), tak jsem popravdě moc ráda, že po vydání první hry odešel. Nevím, jak bych měla Laru ráda, kdyby to byla od začátku taková přecitlivělá Barbie-slečinka (nic proti fanouškům TR:L, toto je pouze můj názor). Mám ji ráda takovou, jakou se za ty roky stala, ať už její osobnost v té době tvaroval kdokoli. Proto je pro mě TR7 asi takový šok. Můžu jen doufat, že pokud Gard zůstane v pozici hlavního designera, tak snad bude nové pokračování mít více hádanek, tak jako to bylo v TR1, které bylo, dá se říct, jeho dílem.
Teď bych se ještě zmínila o tom, jak ho mnoho lidí nemá rádo. No, bude to, myslím, hlavně kvůli TR:L, a to nejenom proto, co je ono samo o sobě, ale i proto, že tím přerušil plánovanou trilogii, jejímž prvním dílem mělo být Angel of Darkness. To mu především milovníci Kurtise prostě nemohou odpustit, ale stejně tak i jiní, kteří mělo tento díl rádi.
Jaký je můj názor, jste z tohoto článku nejspíš pochopili sami, a jestli chcete vyjádřit ten svůj, ať už se mnou souhlasíte, nebo jste proti, můžete to klidně napsat do komentářů. Mě, ale jistě i jiné, zajímá názor ostatních TR fanoušků, proto se nebojte vyjádřit. Nerada bych tu ovšem začala hádku "Core Design vs. Crystal Dynamics" nebo "GROK vs. KTEB", takže doufám, že to se nestane.

Diplom od Fila

25. října 2007 v 17:47 Tento blog
Málem bych zapomněla, mám další diplom. Koukněte na něj, hezký, ne? :)

Omluva

22. října 2007 v 19:59 Jiné
Fakt se omlouvám, že tu teď několik dní vůbec nic nepřibylo, nějak se sem moc nedostávám, a když už, tak jen na chvíli a nenapadá mě, co sem tak rychle dát. Doufala jsem, že něco udělám o víkendu, ale to sem se sem už vůbec nedostala (problém mnoha sourozenců - to tu nebudu rozebírat). Pevně doufám, že to napravím teď o prázdninách ve čtvrtek a v pátek, ze všech sil se pokusím sem dostat a něco sem přidat.
Děkuji všem, co navštěvují tento blog i přesto, že není zrovna často aktualizovaný (zvlášť v poslední době) a doufám, že sem nepřestanete chodit, protože, jak už jsem psala, pokusím se tuto velkou časovou mezeru v příspěvcích napravit o blížících se prázdninách. Tak vás zatím zdravím a nezapomeňte, že na tomto blogu budete vždy všichni vítáni!

Oblíbené stránky

14. října 2007 v 19:28 Blog
Jak si můžete povšimnout vlevo, přibyly zde Oblíbené stránky. Může se jednat i o blogy, prostě cokoli, kam často chodím či je to něčím unikátní, takže i když tam třeba tak často chodit nemusím, tak když něco konkrétního na dané téma potřebuji, tak jdu leda tam. Myslím, že to bude přibývat, protože si nevzpomenu na všechny takové stránky, ale můžete se kouknout, co tam je zatím.
P.S. Bude se jednat pouze o stránky o TR

Jeden skvělý web...

14. října 2007 v 18:34 Jiné
Tak, běžte se podívat sem. Co dodat - nic, to se dočtete přímo tam :-)

OST - Capercaillie

12. října 2007 v 17:51 Tomb Raider
Tato skotská hudební skupina, založená v 80. letech, se zasloužila o "main theme" v TR:L a o pár dalších skladeb ve hře. Popravdě je to úplně něco jiného než ve všech předchozích Tomb Raiderech, ale rozhodně to nezní špatně. Zpěvačka se jmenuje Karen Matheson a tato hlavní píseň s názvem Ailein duinn byla použita i ve filmu Rob Roy, přestože jde o malinko jinou verzi. Ovšem lehce poznáte, že se jedná o to samé. Pokud vás zajímá text této písně, dávám sem pouze verzi právě pro ten film (ona je těch verzí pěkná řada, tak jsem vybrala tuto), ale nejspíš se to moc lišit nebude (jak moc, vám nepovím, já tím jazykem neumím...). Pro zajímavost: text byl sepsán v roce 1788 Annie Campbellovou, když zemřel její snoubenec a přišla tak o vůli žít. Nedlouho nato zemřela také...
Ailein duinn
Gura mise tha fo éislean
Moch sa mhaduinn is mi g'éirigh
Sèist: Ò hì shiùbhlainn leat
Hì ri bhò hò ru bhì
Hì ri bhò hò rinn o ho
Ailein Duinn, ò hì shiùbhlainn leat
Ma 's e 'n cluasag dhuit a ghaineamh
Ma 's e leabaidh dhut an gheamainn
Ma 's e 'n t-iasg do choinlean geala
Ma 's e na ròin do luchd-faire
Dh'òlainn deoch ge b' oil le càch e
De dh'fhuil do choim 's tu 'n déidh do bhathadh
A anglický překlad:
Dark-haired Alan
How sorrowful I am
Early in the morning rising
Chorus (after each verse): Ò hì, I would go with thee
Hì ri bhò hò ru bhì
Hì ri bhò hò rinn o ho
Brown-haired Alan, ò hì, I would go with thee
If it is thy pillow the sand
If it is thy bed the seaweed
If it is the fish thy candles bright
If it is the seals thy watchmen
I would drink, though all would abhor it
Of thy heart's blood after thy drowning
Samozřejmě že texty se objevují i v dalších hudbách ze soundtracku TR:L, ale ty se mi nepodařilo najít, pouze k této hlavní. Nejdřív jsem uvažovala, jestli to nejsou ta samá slova s jinou melodií, protože stejně nepoznám, o čem se tam zpívá, ale nezní to stejně, tak to asi bude opravdu něco jiného.
Pokud se chcete dovědět více o této hudební skupině, můžete navštívit tento web:
http://www.capercaillie.co.uk/
A nebo se můžete podívat na stránku přímo o Karen Mathesonové:
http://www.karenmatheson.com

Spřátelený blog

10. října 2007 v 21:38 Jiné
Přesně tak, další spřátelený blog, patří Laře-Croft, pro další informace koukněte do příslušné rubriky.
Také oznamuji, že ze spřátelných blogů zmizel lara-word blog, a to proto, že už neexistuje.

OST - Troels Brun Folmann

8. října 2007 v 18:28 Tomb Raider
Co o tomto muži říci? Skladatel hudby k počítačovým hrám, samozřejmě. Složil hudbu k TR:A a také k TR:L. Pravděpodobně bude autorem hudby i pro budoucí TR8. Za hudbu k TR7 získal ceny BAFTA (Best original Score) a GANG (Music of the Year).
Nepochází z muzikantské rodiny, jediný jeho příbuzný, který na něco hrál, byl jeho dědeček - a neznělo to prý nijak skvěle :-) Troels sám začal mluvit až v šesti letech a do té doby pouze poslouchal okolí, měl také slabost pro všechny řinčící věci - již v té době měl smysl pro rytmus. Asi v deseti letech začal hrát na piáno, čímž se začal ještě zlepšovat a to zřejmě určilo jeho budoucí povolání.
Dnes je ženatý, má ženu Susanne a dcerku Miriam.
s dcerou (popravdě, on ji má i na té první fotce, ale toho si každý nemusí všimnout :-) ):

Další spřátelený blog

8. října 2007 v 18:20 Jiné
Ano, ano, je tu další spřátelený blog. Jestli vás zajímá (přepokládám, že ano :-) ), odkaz na jdete v příslušném článku, konkrétně zde.

Další shrnutí

6. října 2007 v 14:39 Blog
Omlouvám se, že tu teď nic pár dní nebylo, nějak mi nejel net :-( Prozatím sem napíšu zase shrnutí, které je ale, říkám si, asi spíš pro mě, abych v tom měla trochu pořádek, protože každý, kdo sem přijde, se samozřejmě může sám podívat na to, co tu je, že ano? :-) Mno, takže:

- jeden zajímavý obrázek v rubrice Parodie
- něco málo k soundtrackům, rubrika Tomb Raider
- další diplom, rubrika Tento blog
- o skladateli hudby k TR Nathanovi McCreeovi v rubrice Tomb Raider
- Martin Iveson, další skladatel hudby, tatáž rubrika
- mé nejnovější video s názvem Ice Queen, rubrika Videa (jak jinak)
- Peter Connelly, opět hudební skladatel, tudíž opět rubrika Tomb Raider
- 14. kapitola povídky Kletba mayské dýky s názvem Přeživší, je možno ji nalézt nečekaně v rubrice Povídka: Kletba mayské dýky

Toť k mé malé rekapitulaci vše :-)

KMD: 14.Přeživší

3. října 2007 v 21:00 Povídka: Kletba mayské dýky
"Půjdem tam ještě aspoň půl hodiny, tak proč si nechceš trochu pokecat?" zeptal se po necelých deseti minutách chůze Mike Lary, která jeho přítomnost zřejmě vůbec nevnímala.
"A o čem by sis prosímtě chtěl povídat?" vzdychla.
"No o tobě," řekl, jako by to byla naprostá samozřejmost.
"Proč?"
"No - jsi hrozně zajímavá, ale... vlastně o tobě nic nevim," vysvětlil.
"Když o mně nic nevíš, jak můžeš tvrdit, že jsem zajímavá?" zakřupala Lara prsty na pravé ruce.
"Objevila ses tady z ničeho nic, nevědělas', kde si, na zádech si měla neotevřenej padák a hledalas' malou holku, kterous našla u nějakýho divnýho chlapa co chtěl něco cos měla ty, takže tě asi znal, a ještě byl ozbrojenej. A to ani nemluvim o těch tvejch pistolích, kterejmas' mě ohrožovala," vyrazil ze sebe jedním dechem.
Lara se zasmála: "No takhle to znělo opravdu zajímavě."
"Tak vidíš," chytil se toho okamžitě Mike, "tak co takhle to trochu vysvětlit?"
"A k čemu ti to bude?"
"Dejme tomu, že pokud s tebou mám někam letět ve svym milovanym letadle, můžu mít obavu, aby se z tebe třeba nevyklubala nějaká teroristka nebo tak něco..." zamával rukama.
"A kdybych byla teroristka, myslíš, že bych ti to řekla?" nadzdvihla Lara jedno obočí.
"To asi ne," přiznal, "ale řek bych že umim celkem dobře odhadovat, kdy kdo mluví pravdu a kdy ne."
"No když myslíš..."
"Cože?"
"Moc na to nevypadáš," pokrčila rameny.
"To nech na mně, jo? Prostě chci jen vědět, co si zač," podíval se na ni.
"Fajn, pokud je to nezbytné, aby se na Yucatán dostala, pak prosím," vzdala to, ale stále mu nevěnovala větší pozornost.
"Dobře, takže řikalas', že se jmenuješ Lara..."
"Croft," doplnila ho.
"Jo, jasně, Croft. No a to jméno už jsem určitě někde slyšel. Jsi známá?"
"Dejme tomu že pro někoho ano."
"Tak tos mi pomohla. Co děláš? Jako - jakou máš práci."
"Jsem archeoložka."
"Takže za tebou chodí lidi, že na zahrádce vyhrabali nějakou starou minci a abys jim určila, z jakýho je století?" zasmál se.
"Takhle si to představuješ?" protočila oči.
"A co vůbec děláš tady?"
Povzdechla si. "Hledám jeden artefakt. Měl by být někde na Yucatánu. Proto tam chci - to ti snad došlo."
"Hm. A ten chlápek - co to po tobě chtěl?"
"Proč tě zajímá i tohle?" zamračila se trochu Lara.
"Zajímá mě všechno, co se týká tebe," zazubil se.
Jako pokaždé tuto větu přešla. Odpověděla mu jen na otázku: "Taky jeden artefakt. Jsou dva."
"Proč ho tak chtěl?"
"Prodá ho."
"No jasně, co jinýho by s nim vlastně takovej padouch dělal, žejo." Pak si náhle na něco vzpomněl: "Hele, že on - ti řikal lady?"
"Jo."
"Proč? To jako jen tak, nebo si z tebe dělal srandu, nebo..."
"Protože JSEM lady!" Laře se na toto téma nechtělo mluvit, ale Mike by nepřestal otravovat, dokud by nedostal vysvětlení.
"Fááákt?" vykulil oči, "Jako - pravá britská aristokratka, jo?"
"Ano, a jestli se tím budeš ještě zabývat, vyříznu ti jazyk!"
"Tobě to vadí?" podivil se.
"Vadí," ukončila Lara debatu.
Mike se zadíval dopředu a chvíli mlčel. Po tomto rozhovoru byl ještě zmatenější než před ním. Urozená, mladá, krásná žena tu vedle něj šla s tvrdým výrazem ve tváři, ve špinavém potrhaném oblečení a se dvěma pistolemi u pasu. A za ruku držela malé děvče. Jaký to dává smysl?
"Laro?" otočil se na ni znovu, "Můžu - můžu ti řikat Laro, žejo?"
Archeoložka rezignovaně pokrčila rameny.
"Fajn," pokračoval, "takže mám další otázku: Ta holka je tvoje dcera?"
Lara čekala všemožné otázky, ale takovou ne. Celkem ji pobavila.
"Hádej,"řekla pak.
Mike si obě přeměřil očima a pak prohlásil: "Je ti sice celkem podobná, ale nevypadáš moc jako mateřskej typ. Možná je to tvoje neteř..."
Archeoložka se na děvče s novým zájmem zadívala. Nicole na sobě pocítila její pohled a otočila se také. Že by si opravdu byly podobné? To si Lara nemyslela.
"Ne," řekla pak, "nejsme příbuzné."
"Tak co je zač? Tos ji jen tak potkala a vzala ji s sebou na výlet?" zasmál se Mike.
"Skoro jsi to trefil," pokývala Lara uznale hlavou, "ale nechtěj po mně vysvětlení. To není tvoje věc."
"Nojo..." povzdychl si. Dlouho ale pokoj nedal. "Ještě mám jednu otázku."
Lara se zmohla jen za zoufalý výraz, což si Mike zřejmě vyložil jako pokyn k tomu, aby mluvil.
"Máš dvě pistole. A nejspíš s nima umíš i dobře zacházet. Tak mě napadá... už si někoho někdy zastřelila? Myslim jako člověka?"
Tuhle otázku tak trochu čekala. Otočila se na něj a zadívala se mu upřeně do očí.
"Chceš to opravdu vědět?"
Zarazilo ho to. Nedokázal uhnout pohledem a trochu vyděšeně na Laru zíral.
"No, j-jo," vykoktal pak.
"Spoustu lidí," odpověděla ledabyle a otočila zrak zase kupředu, "desítky, možná stovky. Už to ani nepočítám."
"Teď si ze mě děláš srandu, žejo?" zakroutil pomalu hlavou s narůstajícím děsem.
Jejich pohledy se opět střetly.
"Co myslíš?" Její výraz byl naprosto nečitelný.
Mike sklopil oči a zadíval se jinam. Neodpověděl. Snad se pravdy trochu bál.
"Paní učitelko, paní učitelko, já to vím, já to vííím!" začal volat Zip, ale Lara se jen mírně ušklíbla a víc nereagovala, tak to vzdal se slovy: "A já doufal, že konečně dostanu jedničku..."
Po zbytek chůze již bylo ticho.
Za necelou půlhodinu před sebou konečně uviděli první budovy a hangár.
"Už jsme tady," prohlásil Mike vesele, jako by už zapomněl, kde skončil jejich rozhovor, "poď, představim tě bráchovi."
"To je ten, kvůli kterému ses málem zřítil?"
"Né, to je jinej."
"Víš, ale já docela spěchám..."
"Pár minut tě nezab-" zarazil se. Připomnělo mu to, o čem mluvili předtím, a tak radši dopověděl: "nezdrží."
"Dobře. Ale fakt jen pár minut!"
"Nebój," uklidnil ji.
Došli k jednomu z mála domů, co se daly považovat za obytné. Mike na nic nečekal a otevřel dveře.
"Čau, Georgi," pozdravil asi třicetiletého hnědovlasého muže silnější postavy.
"Nazdar," dostalo se mu odpovědi. Pak si George všiml Lary, která vešla do dveří hned za jeho bratrem. "No vida, koho sis to přivedl?"
"To je Lara Croft," představil ji Mike.
"Lara Croft?" zarazil se George a podíval se na ni znovu, "TA Lara Croft?"
"Ty ji znáš?" podivil se Mike.
"No jasně," hrnul se hned jeho starší bratr k Laře a třásl jí rukou: "Já jsem George Andrew, hodně jsem o vás slyšel, víte, tak trochu se zajímám o archeologii a četl jsem i vaše knihy, jsou opravdu velice zajímavé. Je mi nesmírnou ctí se s vámi setkat, vůbec jsem to nečekal, ale když cestujete po celém světě, proč by jste nezavítala i sem, že ano? Hledáte zase nějaký artefakt? Bude to určitě další převratný objev! Nemůžu se dočkat, napíšete o tom zase knihu? Abyste věděla, mám doma všechny vaše knihy i články o tom, co jste kdy objevila. Já - já stále nemohu uvěřit tomu, že jste tady."
Lara se na něj trochu křečovitě usmála a vymanila svou ruku z jeho dlaně, "Moc mě těší," řekla jen.
Mike na svého bratra zíral jak kdyby ho viděl poprvé v životě. Pak se otočil na Laru:
"Takže otázka, jestli jsi známá, je už zodpovězena, jak tak koukám."
George se ihned znovu rozpovídal:
"Aby ne, Lara Croft, to je - to je snad nejznámější archeoložka na světě, její objevy předčí všechny ostatní a -" trochu ubral na důraznosti, "je to také ta nejúžasnější žena, o které jsem kdy slyšel."
"Tak v tom s tebou souhlasim," zazubil se bratr a objal Laru kolem pasu, která mu ruku okamžitě zkroutila a Mike se pomalu sesul k zemi, syčíc bolestí.
"Tak si toho nech," ušklíbla se archeoložka a pustila ho.
Mike se postavil - trochu dál než u ní stál doteď - a při uvědomění si, že už tu s ní vlastně není sám, se mu dostalo více odvahy a otočil se na svého bratra:
"Hele, když toho o ní tolik víš, tak určitě budeš vědět i..." ztišil hlas, přestože ho i tak mohla Lara, stojící hned vedle, dobře slyšet, "zabila už někdy někoho?"
George se na Laru mírně zamračil: "To jsou lidi, co? Udělali by z vás chladnokrevnou vražedkyni!"
Lara se zmohla jen na další mírný úsměv radši neříkala nic.
"Takže?" dožadoval se Mike jasné odpovědi.
"Říká se, že zabila už takovou spoustu lidí, že sama neví kolik, ale nikdy nenechala naživu žádného svědka, který by to mohl potvrdit..." pověděl mu tajemně bratr. Poté změnil tón hlasu a dodal: "Jsou to jen báchorky, kterými slečnu Croft očerňují závistivci. Koneckonců ona ti to jistě sama potvrdí," usmál se opět na archeoložku.
Ta nic nepotvrdila ani nevyvrátila, jen pohlédla ven z okna a prohlásila: "Radši bych už šla, nechci tu sebe ani nikoho jiného zdržovat."
"Prosimtě, koho bys tu zdržovala," zasmál se Mike, "jsi tu jen ty, ta tvoje malá kamarádka, já a brácha.
"No vidíš," řekl náhle poslední jmenovaný, "málem bych zapomněl! Nejsme tu jen my, dnes ráno jsem potkal na pláži nějaké dva muže, vypadali dost zničeně a unaveně, tak jsem je vzal k nám, ať si trochu odpočinou. Představ si, dokonce ani nevěděli, kde jsou!"
Lara zpozorněla:"Kde jsou teď?"
"Vedle v pokoji," mávl George rukou směrem ke dveřím, "možná ještě spí."
Archeoložka okamžitě vzala za kliku a bezprostředně po otevření vytasila zbraně, které namířila na muže, kteří se náhlým vyrušením probudili. A nebylo to příjemné probuzení.
"Tyjo, klídek už," lekl se Mike, "to takhle míříš pistolema na každýho, koho vidíš poprvý?"
"Tyhle bohužel poprvé nevidím," zamračila se.
"Ale-ale my jsme vám přece-přece nic... my-my jsme vás ne-nechtěli zabít..." začal koktat Heat, když se probral z počátečního šoku.
"To je pravda,"pokrčila Lara lehce rameny, ale nic víc.
George se do toho opatrně vložil: "Já si myslím, že tohle bude pouze podporovat tu fámu o tom, že zabíjíte lidi..."
"Fámu?!" vykřikl Heatův společník, až mu přeskočil hlas. Zraky všech přítomných okamžitě spočinuly na něm. "To není žádná fáma! Jsme jediní dva, co přežili ten masakr v letadle!"
"To je přece hloupost, mějte trochu rozum!" zvýšil hlas George, "Vidíte to, slečno Croft, jaké se o vás rozšiřují lži??"
"Musím s vámi souhlasit, opravdu neříkají pravdu," přikývla archeoložka a konečně schovala zbraně, "přežili totiž tři."
Tentokrát všichni upřeli své pohledy na Laru.
"Takže... je to pravda?" zděsil se George.
Než stačila Lara jakkoli zareagovat, promluvil muž vedle Heata: "Jaktože tři?"
"Co třeba váš šéf?" ušklíbla se, "Možná jsem mu prohnala kulku hlavou, ale on si z toho zřejmě moc nedělá. Kdyby vás to snad zajímalo, ani ne před hodinou jsem ho potkala nedaleko odtud na pláži a přímo překypoval zdravím."
Oba Bannersonovi muži vypadali opravdu udiveně, možná až skoro zděšeně. Mike se snažil si to všechno srovnat v hlavě.
"Počkej, takže ten chlápek, co po tobě chtěl nějakou tu věcičku, má něco společnýho s těmahle dvěma a zastřelilas' ho a on pořád žije a... já to vůbec nechápu," dokončil zoufale.
"Věcičku? Takže má tu dýku zase on?" divil se Heatův spolupracovník.
"Tak co se tady proboha děje?" zakvílel George, kterému se o Laře naprosto zhroutily představy.
"No počkat," promluvil opět Heat, který už se v nově nastálé situaci začínal zabydlovat, "to se ale pak náš šéf mezi přeživší nepočítá, protože je prakticky mrtvý, jen tak nevypadá."
"Budeme se tu hádat o tom, zda počítat nemrtvé mezi mrtvé nebo živé?" vzdychla Lara.
"Co to všechno znamená?" vykřikl opět Mikův bratr.
Mike v tom měl ještě větší zmatek: "Kdo že je mrtvý nebo nemrtvý nebo co?? Sakra vysvětlete mi to někdo!"
Nicole se všechno to překřikování vůbec nelíbilo a začala pofňukávat. Lara ji objala a pak vyjela na všechny čtyři muže: "Vidíte co děláte, teď jste ji rozplakali! Mlčte už! A ty Miku, okamžitě padej k letadlu, během pěti minut odlétáme!"
Muži okamžitě zmlkli. Lara měla v očích nesmlouvavý výraz. Mike bez jediného protestu vyběhl ven a archeoložka ho důstojným krokem následovala.

OST - Peter Connelly

1. října 2007 v 21:15 Tomb Raider
O tomto člověku jsem toho popravdě moc nezjistila. Skládá hudbu k počítačovým hrám, u TR konkrétně TR4 - TR6, pracoval i na hudbě k několika filmům. Zajímavostí snad bude alespoň to, že on sám dohrál TR1-TR3 a TR5, ovšem TR4 a TR6 se mu dohrát prozatím nepovedlo (v době, kdy toto o sobě prozradil, TR7 ještě nejspíš nebylo).