Listopad 2007

Nickname: Sani Sims

25. listopadu 2007 v 21:20 Ostatní
Existuje mnoho "simáckých" komixů, a to i na téma TR. Nejspíš jste se s nějakým už i setkali. Ale tento, Nickname: Sani Sims, je dle mého názoru výjimečný. Není přímo o Laře, ale o členech KTEB (pokud nevíte, co jsou zač, podívejte se na jejich www), tedy - ze začátku spíše členkách, ovšem to se později změní. Prozatím existují tři řady o deseti epizodách a na čtvrté se pracuje.
Děj se točí okolo boje KTEB proti GROK, Eidosu a Crystal Dynamics a prvotní spíše menší akce se postupně mení v mnohem nebezpečnější a zamotanější dobrodružství. Členky KTEB, které by se dalo představit trochu jako Charlieho andílky, akorát ve větším počtu, jsou mladé, krásné, chytré a vyznají se v převlecích, kterých hojně využívají.
Snad ještě moc neprozradím, když dodám, že přestože se děj nejdříve odehrává, dá se říct, v našem světě, později se začíná prolínat s dějem jednoho dílu TR (nepovím vám kterého, protože za prvé: bych už moc prozrazovala a za druhé: je to stejně naprosto jasné).
Na závěr malé varování: Nehodí se pro členy GROK, fanoušky Katie Fleming a vůbec také samozřejmě pro ty, co nemají rádi ten výše (ne)jmenovaný díl TR.
Na komix se můžete podívat zde a věřím, že se u něj budete bavit tak, jako já.

Další spřátelený blog

25. listopadu 2007 v 21:17 Jiné
No ano, zase po nějaké době je tu další spřátelený blog (a mohl být o pár dní dřív, kdybych nebyla brzda...). Stačí zajít do příslušné rubriky. Abych vám zkrátila cestu, tak přesněji přímo sem.

Tomb Raider: Back in Business

11. listopadu 2007 v 21:52 Hry (z TRLE i jiné)
Od té doby, co se objevil editor, ve kterém si může (teoreticky) kdokoli vytvořit vlastní TR level, je možno najít takovýchto levelů velké množství. Někomu ale pouze tohle nestačí, někdo si místo toho radši vytvoří kompletně nový Tomb Raider. A ten někdo je čirou náhodou Ashka. Že vám to jméno něco říká? Aby ne, jeho jméno snad už někdy četl nebo slyšel snad každý tombraiderovský fanoušek (tedy nejspíš pouze za předpokladu, že má internet, ale ten už má dnes skoro každý). Dobrá, skončím tohle vykecávání a přejdu k věci. Ashka je zapřísáhlým nepřítelem "crystaláckých" Tomb Raiderů a proto se rozhodl vytvořit hru sám, s vlastnoručně vytvořenou Larou, podobající se té originální. Zdá se mi, že v poslední době je celkem ticho po pěšině, ale nikde jsem nezjistila, že by s tím chtěl seknout a já upřímně doufám, že to neudělá a hru dokončí, protože podle toho, co je zatím k shlédnutí a přečtení, to bude úžasné.
Lařin životopis se bude (snad až na pár maličkostí) shodovat s tím, na který jsme byli zvyklí od Core. Co se postav týče, kromě Lary se tam objeví Winston (bude zde totiž i Lařin dům) a také jakási záhadná Kelsey Leigh (to příjmení zřejmě nebude náhoda...).
Tady dám pro představu pár obrázků:
Některé outfity:
A tady jsou odkazy, na kterých se o TR:BiB dozvíte víc:
Chci pouze upozornit, že i když tu o tom píšu jako o naprosto jisté věci, není vůbec jisté, jestli to někdy vyjde. To nepříjemné "ticho po pěšině", které jsem zmiňovala výše, mě opravdu znervózňuje a můžeme jen doufat, že je způsobeno tím, že na tom tak usilovně pracuje, že nemá čas o tom okolí informovat. :-P Dobrá, to nezní moc důvěryhodně. Zkrátka tedy doufejme, že tuto hru nakonec dokončí, už třeba také proto, že prý uvažuje po jejím dokončení vytvořit pokračování AoD! No kdyby se mu do toho opravdu chtělo, tak to by bylo skvělé!

Tato rubrika

11. listopadu 2007 v 21:30 Fanoušci - tvorba
Tato rubrika je jen takový nápad. Chtěla bych se zde vždy zmínit o nějakém výtvoru fanouška TR, a teď mluvím o výtvoru jakéhokoli typu, jednoduše cokoli, co se nějak týká TR. Prostě co kde najdu nebo mě zaujme. Jde o to, že na netu se dá najít spoustu zajímavého a chtěla bych se o své objevy podělit s ostatními, kteří o nich třeba vědět nemusí...

Natla, Natla, Natla...

4. listopadu 2007 v 19:14 Parodie
Natla zahořela Natlaskou ke svému jménu...
Natla: Teď poslouchej, povím ti, co jsem si Natlanovala: Obnovím svou říši, ale pojmenuji ji Natlantida! Sepíši o ní i Natlas, už jsem kontaktovala Natladatelství. A ty - ty si jeden výtisk určitě kup! Ať už dobrovolně, nebo pod Natlakem. Ovšem - když uvážíš, že k němu zdarma dostaneš šampon Na tlasy... Och, už jsem toho Natlachala dost. Takže?
Lara: Děláš si legraci? Mám co dělat, abych se ti Natlamila. Vidíš, už jsi mě zNatla - ehm, zmátla. A co se týká té nabídky - kašlu ti Na tlo!
Natla: Ale no tak, Natlaro...
Lara: Prosím?! Tak to už jsi přehNatla!
Pokud rozhovor pokračoval, nebyl již přes střelbu slyšet. Tak Na(tla)zdar!

Já vím, už tu zas dlouho nic nebylo...

4. listopadu 2007 v 19:09 Jiné
V nadpisu je jasně uvedeno, k čemu se tu chci vyjádřit. Nějak tu teď nic nepřibývá, protože teď pořád opravdu nemám tak moc času, nebo (častější důvod) když čas zrovna mám, tak tu sedí někdo jiný. Proto jsem v posledních dnech nejenže nedala sem, na blog, nic nového, ale nedostala jsem se k počítači vůbec. Hm, trapné zdlouhavé výmluvy, já vím, ale jen aby se neřeklo, že jsem se tu na to snad vykašlala.
To je také to další, o čem chci mluvit. Ne, nechci se tu na to vykašlat, ale, jak si všichni jistě všímáte, nebude tu teď toho přibývat moc a nevím, jak dlouho bude takováto situace trvat. Nemám ráda to takzvané "pozastavování blogu", protože můj blog nikam neběží. Nechci si vybírat mezi tím, jestli sem budu něco přidávat denně a nebo vůbec nic, ani jeden z těchtřo extrémů se zde nechystá. Prostě to tu bude jak kdy.
Mimochodem, to, že nejsem u počítače, neznamená, že se nesnažím něco sem vymýšlet, ale protože se většinou snažím o články, k jejichž sepsání je potřeba vševědoucí internet :-P , tak to většinou moc nejde. Ale teď vám sem můžu hodit alespoň něco, co jsem vymyslela o jedné nezáživné hodině ve škole, ovšem je to trochu... podivné. Mno, aspoň něco, no :-P