Březen 2008

Z deníku... 2. část

30. března 2008 v 22:04 Parodie
Takže po nějaké době se konečně objevuje pokračování podivných zážitků z ještě podivnějšího města... Je zábava to psát, i když nevím, jak moc zábavné je to pro čtenáře... nicméně jen tak s tím asi neskončím, vždy po nějaké době se tu nejspíš objeví další část tohoto... díla XD Ehm, však také není pro nikoho povinné to číst ;-)
6. září 2007 - čtvrtek
Dnes ráno bylo na chodbách hotové pozdvižení, a způsobil ho pouze jeden muž. Tedy, jeden muž - ale jaký! Všechny holky na něj zíraly s otevřenou pusou, jen začít slintat... Dobrá, teď se musím otevřeně přiznat, že můj výraz se od těch jejich zřejmě nelišil... Tedy nutno říct, že některé holky na něj koukaly spíš znechuceně a říkaly něco ve stylu, jako že na Jamesíka nemá (poznámka: Jamesík = James Rutland, náš zeměpisář, který nic neumí a ve škole zůstává jen díky štědrým finančním darům; některý holky jsou z něj vedle, ale podle mě je nechutnej). Pche, co na tom, že vypadal, jak když se myl naposledy o Vánocích? Co na tom, že si už měsíce zřejmě nevzal čisté oblečení? Vždyť ty jeho úžasné modré oči... a také další úžasné části těla, o kterých se rozepisovat nebudu :D. Zaslechla jsem nějakého kluka, jak se smál, že prý nejspíš rád hraje frisbee. Když jsem se znovu podívala níže (a odolala zůstat viset pohledem na... zadní části těla), viděla jsem, že má opravdu u pasu připevněné něco, mírně připomínající létající talíř. V tu chvíli mě napadla úchvatná myšlenka, jestli se nejedná o nového tělocvikáře, a mé naděje jen zesílily tím, že zmizel ve dveřích ředitelny.
Ach můj bože! Nikdy předtím jsem se nemodlila, ale dnes začnu: Tihocane, snažně tě prosím, dej, ať se tento modrooký cizinec stane naším tělocvikářem! Dej, ať získá na tělák právě naši třídu a ať tu zůstane napořád, ať vyvraždí ostatní učitele a budeme mít celé dny pouze něj, ať vyvraždí zbytek školy a zůstane tu jen se mnou, ať... dobrá, dobrá, ať aspoň zůstane ve škole :-) Amen!
7. září 2007 - pátek
Nechce se mi uvěřit, že dnes končí teprve první týden školy! Zdá se mi, že za těch pár dní se stalo tolik věcí, že by to vystačilo i na měsíc! Například co se dělo dnes: Některé holky si zřejmě řekly, že po tom včerejším "zjevení" by se mohl jejich idol Rutland cítit ohrožen a tak se mu složily na velkou kytici, kterou mu nechaly poslat domů. Smůla, že tam měl zrovna Amandu, která to zřejmě pochopila tak, že ji podvádí s jinou (celé město ví, že Amanda už dlouho podezřívá Janice, protože ta má poslední dobou neobyčejně velké příjmy - ovšem jen pár lidí ví také to, že Takamoto v poslední době velmi zchudl...), takže na něj poštvala svého mazlíčka. To se stalo ještě dopoledne, takže když jsme šestou hodinu čekali ve třídě na zemák, prvních deset minut se nic nedělo a pak přišel říďa Eckhardt, že prý nám hodina odpadá, protože náš učitel dostal náhle závažnou nemoc. Zatímco nám to říkal, dělal, že nevidí, jak se na louce pár desítek metrů od našich oken prohání jeho vážně nemocný podřízený s ohromnou černočervenou příšerou v patách.
8. září 2007 - sobota
Ráno jsem se konečně krásně vyspala, ovšem to byla také nejspíš jediná příjemná část dnešního dne. Od Willarda jsme totiž (pod pohrůžkou sežrání) dostali za úkol zajít do znovu otevřené botanické zahrady (když byla otevřená naposledy, půlka návštěvníků skončila ve chřtánech vystavovaných). Nijak nás ani nepotěšila zpráva, že má stále stejného ředitele, toho odporného chlápka Mullera. Ten se už nejspíš se nemohl dočkat, až dobrovolně přijde krmení pro jeho miláčky - a ještě zaplatí za vstup. My se ovšem rozhodli neponechat nic náhodě a vzali si sebou zahradnické nůžky. Přesto můžeme mluvit o štěstí, že jsme prohlídku všichni přežili, pouze s několika lehčími zraněními, která byla ovšem způsobena především Mullerem, když se snažil chránit své kytičky, načež ho jedna (možná omylem) spolkla (která by také odolala tak tučnému soustu?). Někteří tvrdí, že se z toho určitě dostane, že má s nimi jistě dost zkušeností, aby věděl, jak se z toho dostat. Když se o jeho "nehodě" dozvěděla Boaz, objevil se jí na tváři škodolibý úsměv a pronesla něco ve smyslu "uvidíme, jestli odtamtud nevyleze jako velká slizká larva". Nikdo z nás netušil, o čem mluvila, a možná to ani vědět nechceme, momentálně nám stačí vědomí toho, že máme hlavu a všechny končetiny. Pro příště se budeme muset rozmyslet, jestli je lepší vystavit se nebezpečí sežrání obrovskou rostlinou a nebo svým třídním učitelem. Nevyjde to nakonec nastejno?

TR:U - Nové info?

27. března 2008 v 16:40 TR
Odpověď na otázku v názvu je "Brzo, už brzo!"
Dlouho bylo ticho po pěšině, ale v dubnu bychom se snad konečně měli dočkat něčeho nového ohledně TR:U. Ono se říká "sliby - chyby" a nutno podotknout, že jsme zatím často na nové info čekali o něco déle, než se původně slibovalo, ale snad se to tentokrát neprotáhne a v nejbližší době se k nám dostanou nové informace. Někteří stále volají po traileru, ale na ten bude asi ještě brzo. Když se to tak vezme, vzhledem k dlouhému tichu by mnoho lidí vzalo za vděk snad i jediným novým screenshotem, osobně ale předpokládám, že toho bude víc. Nechejme se tedy překvapit.

Další spřátelné blogy

22. března 2008 v 21:39 Jiné
Přesně tak, opět po dlouhé době. Článek se spřátelnými blogy, kde nyní naleznete i odkaz na tyto dva nejnovější, můžete nalézt zde.

tombraidertrailerman

18. března 2008 v 21:40 Zajímavá videa
Několik dní se tu zase nic neobjevilo, nojo, jsem asi trochu líná a taky - vím, blbá výmluva - škola. Nemám tolik času, ale snad jen dočasně. A jsem nejspíš vinna i tím, že v poslední době trávím vcelku hodně času na You Tube - což mě přivedlo na myšlenku, že bych se s vámi mohla podělit o některé zajímavé "objevy". Samozřejmě že je jich mnoho, a tak se zaměřím na jistého člověka, který jich má hodně "na svědomí" a který mě žádným videem ještě nezklamal. Dá se říci, že jeho série už jsou proslavené. Na You Tube můžete tohoto člověka najít pod příhodnou přezdívkou tombraidertrailerman, na TRF zkráceně trtrailerman. Nebudu se divit, pokud vám to jméno něco říká...
Tak tedy, má mnoho jednotlivých videí, ale ty v sériích jsou podle mě lepší, proto tu vyjmenuji pouze je:
Crazy Croft - název mluví za vše, hromada šílených scének, při kterých padnete smíchy
Lara's Voiceovers - tímto hlasem jste Laru (a další postavy, které se tam vyskytnou) ještě mluvit neslyšeli! Díky bohu, že jsou tam titulky, jinak byste rozuměli tak každému padesátému slovu :D
VBC (Very British Computer) - nezaměnitelný hlas, nezaměnitelný styl, no prostě VBC (možno potkat i v Crazy Croft)
the very british computer sings toxic (toto není o TR, ale je to sranda)
Animated Croft - nyní zřejmě nejaktuálnější a také nejúspěšnější počin tohoto autora. Lara, přivedená k životu pomocí Malování a Windows Movie Makeru vás určitě nezklame!
Animated Croft 5 teaser trailer - trailer pro Animated Croft: Alien
Krásný výčet, že? Jinak se můžete podívat i na ostatní videa, všechny hezky pohromadě je najdete zde.
A vzhledem k tomu, že se jeho již tak početná řádka videí bude rozšiřovat, zřejmě budu také doplňovat tento článek, to jen tak mimochodem ;-)

Mullerův portrét

12. března 2008 v 17:35 Tomb Raider 6
Na www.tombraiderchronicles.com se objevily nové obrázky (totiž - obrázky, modely některých postav), které nebyly nikdy dříve zveřejněny (prý - no ale já je opravdu ještě neviděla). Určitě se koukněte, je to velmi zajímavé. No a dá se mezi nimi najít mimo jiné také Muller. Vypadá... hrozně, ostatně jako vždy, no ale když jsem tu o něm měla nedávno článek, řekla jsem si, že by se hodilo, kdybych k němu dodatečně přidala ještě tento "portrét". Můžete se do toho článku podívat. Tak jak se vám líbí? :-P (můj osobní názor: blé)

AoD - dvě pistole

11. března 2008 v 18:10 Tomb Raider 6
Tak si říkám, že by nebylo na škodu se o tom zmínit. O čem? No o Lařiných pistolích v AoD, přece (jak již název napovídá :-P). Pokud jste tento díl hráli, jistě jste si všimli, že to byl jediný TR, kde Lara neměla své devítky, nosila vždy pouze jednu zbraň. Ale co to - v cutscénách má obě! (pokud si teď nevzpomínáte na žádnou cutscénu, ve které by to bylo vidět, napovím vám - Louvre, setkání s Kurtisem, který ji odzbrojil - jistě si vzpomínáte, že vzal jednu pistoli a pak DRUHOU).
Čím to je? Jednoduše tím, že původně měla mít Lara obě, jenže kvůli nedostatku času byly (tak jako mnoho jiných věcí) vypuštěny. Mám pro vás ale dobrou zprávu - dá se zařídit, aby ve hře opravdu byly. Já sama jsem to ještě nezkoušela, ale dá se to provést pomocí programu, který si stáhnete zde. Pomocí tohoto programu se dá provést i spousta jiných věcí, o kterých se tu ale rozepisovat nebudu, možná že až si jednou řeknu, že bych se mohla podívat, co to všechno umí, mohla bych se zde o tom rozepsat podrobněji, ale nyní píši pouze o jejích pistolích, protože mi připadají jako docela důležitá věc, která k TR prostě patří (a CD se díkybohu nepokusili nahradit je něčím jiným, např. laserovou puškou, světelným mečem či chrastítkem... :-)) ).
Tak tedy, pokud si je přejete, dají se získat, myslím, že se dá někde najít i přesný návod, jak to udělat, ale nevím, jestli v češtině. Mno, pokud se do toho někomu nechce, tak vám ukážu alespoň obrázek, jak Laře pistole i v AoD sluší (obrázek je z TRF.com):
Upozornění: tento článek nebyl o tom, popsat postup, jak devítky získat (abyste mi pak nenadávali :) ), byl pouze kvůli informování, že v AoD můžeme její milované "dual pistols" mít také.

Děsivý zážitek

9. března 2008 v 22:52 Parodie
Tak jsem se po nějaké době opět rozhodla napsat něco jako parodii, i když tedy netuším, co z toho nakonec vzniklo... to už nechám na vás :)
Winston: Dobrý večer, Lady, jaký byl váš den?
Lara: Ani se neptej, naprostá hrůza. Představ si normálně jsem šla, když tu najednou vidím nějakého člověka, jak po něčem střílí. Víš, nevypadal, že by měl zlé úmysly, a z jeho tváře bylo poznat, že mu moc záleží na tom, aby se trefil, ať už to bylo cokoli. Tak jsem šla k němu a pomohla jsem mu ty divné věci rozstřílet. A on místo toho, aby mi poděkoval, dost rozzlobeně na mě začal křičet. A pak ke mně přišel najednou jiný muž a podával mi jednu z těch odstřelených věcí. Dává to smysl?
Winston: Víte, Lady...
Lara: Ale to není všechno! Hned poté jsem zaslechla šílený jekot. Otočila jsem se a v nějakém zlověstném stroji jsem uviděla uvězněných několik lidí. Celé to tam s nimi házelo a létalo, neumím si představit, jaký vyšinutý vynálezce tento stroj vymyslel. No ale nemohla jsem je přece nechat v nebezpečí, tak jsem tam běžela, a všimla jsem si, že tam dole, pod tím, stojí nějaký muž a vesele se směje! Hned vedle byl jakýsi panel, kterým se to určitě ovládalo. Tak jsem toho parchanta zastřelila a šla to omrknout. Nakonec se mi to podařilo zastavit a musím říct, že na poslední chvíli, ti lidé už z toho ztráceli rozum, když se dostali konečně na zem, pokřikovali na mě, jak kdybych byla jejich nepřítelem já.
Winston: Kdybyste mě nechala...
Lara: Počkej, stalo se ještě něco horšího! Bylo mi jasné, že když jsem toho zloducha zastřelila, nemám vyhráno, a také se mi to potvrdilo - rozeběhlo se tam na mě několik jeho kumpánů. No to víš, bylo jich opravdu hodně, tak jsem před nimi radši utíkala. Všimla jsem si nějakého vozíku, o kterém jsem si pomyslela, že bych se v něm mohla schovat. Jakmile jsem do něj ale skočila, rozjel se! Vjel do nějaké temné jeskyně, ozývaly se tam strašidelné zvuky, a pak na mě najednou vyskočil kostlivec. Rozstřílela jsem ho na kusy, než stihl cokoli udělat, ale to už se na mě sápaly dvě zombie a potom dokonce i upír! Myslím, že jsem jich zabila hodně, ale stále se objevovali noví, takže jsem radši opět vzala nohy na ramena...
Winston: Ale...
Lara: No a když jsem konečně vyběhla z té jeskyně ven, ti padouši tam na mě čekali! Většinu z nich jsem odrovnala a ostatní se rozutekli. Ovšem když jsem se rozhlédla, uviděla jsem něco děsivého! Nějaká zrůda, vypadala trochu jako obrovská labuť, unášela na zádech malé dítě! A hned vedle jiná zrůda, připomínající draka, zase nesla jiné! Nemohla jsem je sestřelit, protože jinak by ty děti spadly dolů, a než jsem stihla vymyslet něco jiného, přiřítili se tam zas ti zloduši, tentokrát už i s ozbrojenými posilami, které byly všechny v nějakých tmavých uniformách. Začali na mě křičet a mířit zbraněmi, věděla jsem, že na ty prostě nemám, takže jsem jim utekla... no a utíkala jsem celou cestu až sem. Dost děsivé, ne? Co si o tom myslíš?
Winston: Abyste příští rok už na pouť radši nechodila...

Dodatek k Lařiným účesům

7. března 2008 v 16:33 Blog
Objevila jsem další obrázek Lary s rozpuštěnými vlasy, můžete se na něj podívat zde.

Grant Muller

4. března 2008 v 16:21 Tomb Raider 6
Co říci o tom věčně zamračeném, obtloustlém chlápkovi jménem Grant Muller? Popravdě, skoro nic, moc se toho o něm totiž neví.
Jedna z nejpodstatnějších věcí bude jistě ta, že je členem Cabaly, od které očekává, že mu přinese moc... no ale jistě dobře víte, že není radno věřit záporákům, i když jste sami záporáci také. Pro ty, kteří nehráli AoD: Muller nedopadne zrovna dobře, a jeho smrt v čelistech Boaz není náhodou, nechá ho k ní hodit Eckhrdt se slovy, že je (volně přeloženo) neužitečný odpad.
No dobrá, víme tedy, jak skončil, ale co dělal během svého života? Pracoval pro Cabalu jako zahradník... totiž vlastně byl vedoucím botanického výzkumu :D A rostlinky se díky jeho láskyplné péči (kdo ví, jaké všechny pokusy na nich prováděl) měnily v pěkné bestie, ke kterým není radno se přibližovat, jak je možno během hraní také zažít na vlastní (Lařinu) kůži.
Také provozuje jakýsi výzkumný program pro... řekněme pochybnou orgranizaci/firmu/něco World Pharmaceuticals Commission, sídlem v Římě. Neptejte se mě, o co jde, nemám tušení.
Lara ho na své cestě potká na Strahově v Biodomu, kde mají krátký rozhovor (a kde je také možno slyšet Lařinu památnou větu "If I had a coconut for every time some lunatic said something like that...", v překladu "Kdybych tak měla kokos pokaždé když nějaký šílenec řekne něco jako tohle...", čímž komentuje Mullerovo přesvědčení, že Cabala mu zajistí moc a slávu či tak něco). Na závěr rozhovoru Muller uteče, a to potom, co na Laru nastříká nějaký zelený plyn, který jí na chvíli znemožní výhled (a taky asi zrovna nevoněl). Člověk by řekl, že při tak jedinečné příležitosti, kdy má konečně jeden nad Larou navrch, pokusí se ji nějak zneškodnit (použití jedovatého plynu je nasnadě), ovšem možná měl Muller od "šéfa" přikázáno Laře nic neudělat, aby pro ně později mohla získat poslední Obscurovu kresbu. A nebo byl prostě hloupý...
Když se na to podívám z osobního hlediska, Muller mi byl nesympatický a ani jsem ho moc nelitovala, když ho jeho bývalá, v tu dobu však již zmutovaná spolupracovnice zakousla. A jak jste ho měli rádi vy?
EDIT (12.3. 2008): No krásný portrét, není-liž pravda? XD

Datum vydání TR:U

1. března 2008 v 13:44 Tomb Raider 8
Nic převratného či nečekaného, pouze Eidos potvrdil, že TR:U vyjde o letošních Vánocích. Určitě už jsteo tom slyšeli, že? Tak teď to máme slíbeno najisto, těšme se na Vánoce.