Květen 2008

Tak jsem zase tu...

31. května 2008 v 23:35 Jiné
Už je to tak, po týdnu jsem opět tady a řeším, co nového sem dát... ehm, já něco vymyslím :-P A kdyby někoho nááhodou zajímalo, kde jsem se to celý týden schovávala, můžete si o tom něco málo přečíst zde (samozřejmě články od 25.5. do 30.5., ale můžete kouknout i co dělali jiní a jindy... ;-) )

Odjíždím

25. května 2008 v 12:18 Jiné
Už je to tak, odjíždím a vracím se až příští týden v sobotu. Ono to tedy vzhledem k frekvenci přibývání článků v poslední době stejně nejspíš ani nepůjde poznat, no ale prostě oznamuji, že tu jaksi nebudu. Tak ahoj a Laře zdar!

Amanda Evert

24. května 2008 v 18:08 Tomb Raider 7
Amanda Evert - jedna z partičky zlých tombraiderovských blonďatých postav. Přestože se podle příběhu s Larou zná už od školy a zřejmě byly také dobrými kamarádkami, dozvídáme se o ní náhle až po mnoha letech - ale to setkání se neobejde bez následků.

Další TR:U info

20. května 2008 v 16:24 Tomb Raider 8
Tak fajn, zase něco málo k Underworldu. Tentokrát opravdu málo, ale proč se nezmínit, že? Toto je z rozhovoru s Ericem Lindstromem.
 • Pokud někoho zajímají čísla, tak na TR:U pracuje kolem 80 lidí.
 • Ještě k upřesnění toho, kdy se začalo pracovat na TR8, tak to bylo v prosinci 2005 (z čehož vyplývá, že hra bude vlastně vydána po třech letech práce... výsledek snad bude stát za to).
 • Lindstrom sám přiznal, že předtím udělali Laru fňukající a emocionálně se projevující. Snad můžeme z tohoto usoudit, že v TR:U už se bude takto "projevovat" méně.
 • Potvrzeno, že bude mít zase pěknou hromadu outfitů (ale to není žádným překvapením).
 • A pak se objevila také otázka, zda se Natla nebo jiná postava z předchozích dílů znovu objeví. Odpověď mnohé utvrdila v tom, že se Natly opravdu dočkáme, někdo to za nic potvrzujícího nepovažuje. Myslím, že tuto odpověď bude vhodné citovat: "Natla is immortal, she can't die, but I'm not saying she's in the game or not!" ("Natla je nesmrtelná, nemůže zemřít, ale neříkám, zda ve hře bude či ne!"). Co z této odpovědi vyplývá pro vás? Opravdu by toto řekl, kdyby se ve hře nakonec neměla ukázat? Jistě, jako vše ostatní: Počkáme a uvidíme. Ale zatím nad tím můžeme přemýšlet...
Pokud si chcete přečíst celý rozhovor, klikněte zde. Je to ovšem pouze druhá část článku, pokud byste si chtěli přečíst i část první, pak se podívejte sem.

Nové info o TR:U

17. května 2008 v 23:45 Tomb Raider 8
Před nějakou dobou měli TR fanoušci možnost napsat své dotazy ohledně připravovaného TR:U a konečně jsme se dočkali i odpovědí na některé z nich. Zde uvedu pouze to... hm, nevím, jestli nejdůležitější, ale spíš to, co mi přijde zajímavé, což by se ovšem v tomto případě mělo s tím důležitým snad shodovat.
 • Rozhodně je zajímavá informace, že na Underwoldu začali milí Crystaláci pracovat už během dokončování Legendu. Rozhodně nehodlali ztrácet čas.
 • V Legendu chtěli hodně slyšet Lařin hlas, což, aby nezačala trpět samomluvou, vyústilo ve velkou ukecanost dvou chlápků, komunikujících přes headset. Ovšem v TR:U bychom se opět měli dočkat onoho vytouženého pocitu izolace (i když podle předchozích zpráv tam Zip s Alisterem stále někde asi budou...).
 • Na otázku, co bude činit TR8 unikátním a lepším než jiné současné hry (přece jen, konkurence je v dnešní době obrovská), odpověděli jednoduše - ohromující grafika. O té už jsme koneckonců slyšeli dříve. Pokud dodrží, co slibují, můžeme se (minimálně po grafické stránce) dočkat impozantního, dosud nevídaného díla.
 • Co rozhodně fanoušky potěší je to, že hra bude minimálně dvakrát tak delší než Legend! Lidi, představte si to! Tuhle hru už budete mít na více než na několik slunných odpolední...
 • A poslední, ovšem jedna z nejdůležitějších informací vůbec: Traileru se dočkáme v létě! Pro pesimisty - ano, léto trvá až do 23. září :-P
Pro celý článek můžete kliknout sem, pokud vás zajímá spíše zvukový záznam tohoto rozhovoru, podívejte se na tento odkaz, odkud si ho můžete stáhnout (trvá necelých 12 minut).

Ach ta podoba...

11. května 2008 v 9:15 Parodie
Ehm, další jakýsi takýsi nápad, za který mě nejspíše někteří budou chtít zavraždit... :-P

TR3 - nůž

10. května 2008 v 13:40 Tomb Raider 3
Na You Tube jsem náhodou narazila na video, které mě okamžitě zaujalo svým názvem: "Lara was supposed to be with knife in tomb raider 3". Bylo celé o tvorbě TR3 a na konci je opravdu možno vidět záběry, kde Lara běží s nožem v ruce a také jak ho vytahuje z boty a zase do ní schovává.
Myslím, že je škoda, že se tato dýka nedostala do konečné hry, protože by to rozhodně mohlo být velmi zajímavé (a jelikož se tento díl odehrává po TR2, kde Lara hledala dýku Xian, nemohu si odpustit myšlenku, co kdyby nosila s sebou právě ji - ovšem při pomyšlení, že by se z každého nepřítele, na kterého by ji použila, stal drak, už to tak skvěle nezní... :-P ).
Zde se můžete podívat na ono video:
Tak co si o tom myslíte? Uvítali byste Laru s nožem? Ostatně je mnoho spekulací o tom, že by Lara třeba mohla mít nůž v TR:U, ale to je zatím ve hvězdách (oprava: v hlavách tvůrců).
Takže jaký je váš názor na kombinaci TR3 + nůž?

Nové concept arty pro TR:U !

9. května 2008 v 15:20 Tomb Raider 8
Konečně jsme se dočkali něčeho nového, konkrétně několika nových, nádherných obrázků (mnoho lidí by tedy očekávalo něco většího, např. trailer, ale už dlouho bylo ticho po pěšině, že vezmou za vděk i tímto). Naleznete je samozřejmě v galerii, ale můžete se na ně podívat i přímo v tomto článku:

Menší úklid

3. května 2008 v 10:56 Blog
Poněvadž teď nějak vůbec nevím, co sem dát, řekla jsem si, že si tu alespoň trochu "uklidím". Sice toho není moc, ale něco ano.
 • Bráchova povídka Strom života je nenávratně pryč, protože nepokračovala a sám řekl, ať ji smažu (a příště se už jen tak nestane, abych sem dala něco jeho, protože sliby "určitě to celé napíšu" jaksi rychle pozbyly platnosti...)
 • Ve spřátelených blozích jsem objevila tři, které pravděpodobně neexistují. Jelikož nemůžu vyloučit, že chyba s otevřením těchto stránek je na mé straně (ovšem je to nepravděpodobné, protože ostatní jdou normálně), zatím je tam nechám, ale u těchto dotyčných upozornění, že pravděpodobně neexistují. (Kdyžtak mi můžete napsat do komentářů, jestli se vám taky nezobrazují, pak je možná smažu úplně.)
 • Do článku kdo je Lara Croft opět přibyly dva obrázky (mohly tam být už dřív, já vím, no ale jsem brzda...)
Toť asi tak vše, pokud máte dojem, že tu mám nějaký "bordel", který tu být nemusí, klidně mi to můžete sdělit. Ehm... :-P