Červen 2008

Nový skvělý obrázek...

28. června 2008 v 0:26 Tomb Raider 8
Tak na tohle se prostě musíte podívat! Ty vlasy a jiné části nevypadají úplně reálně, ale když se kouknete např. na břicho, oblečení, pistole... no prostě na téměř všechno, uznáte, že to vypadá vážně téměř úplně doopravdy! Zanedlouho už nepoznáme, kdy je to počítačový model a kdy skutečný člověk 0_o (dobrá, dobrá, jako Lara zřejmě nikdy žádný člověk vypadat nebude, protože Lara je prostě Lara, ale víte, jak to myslím ;-) )
No a co na to říkáte vy?

Ahoooj!

27. června 2008 v 20:26 Jiné
Sice jsem se vrátila už v noci ze středy na čtvrtek, ale až teď se mi povedlo dostat se k počítači, takže:
Jistě jste si všimli, že jsem zpět :-P
Zároveň vám rovnou přeji i hezké prázdniny a doufám, že jste měli pěkné vysvědčení ;-)
Bohužel jsem kvůli nepřitomnosti nemohla sepsat žádný článek pro jeden z nejdůležitějších dnů v roce - Kurtisovy narozeniny (26.6.), tak mu alespoň dodatečně přeji vše nejlepší!
No, to tak vše, všimla jsem si, že během mé krátké nepřítomnosti toho o TR:U zřejmě nějak moc nového nepřibylo, takže aspoň nejsem v tomot ohledu mimo (jinak jsem ale mimo často a ráda...). A protože jsou prázdniny (Mimochodem: taky vám letošní rok uběhl tak rychle?), tak se sem buďto budu dostávat stejně a nebo ještě častěji než během školního roku, a nebo naopak mnohem míň, to se uvidí. Ovšem doufám v první možnost. :-)

Odjíždím (už zas...)

23. června 2008 v 18:19 Jiné
Zase vás na chvíli opustím, plačte XD (Hej, já ty radostné výkřiky slyšela! :-P )
Mno, ve středu o půlnoci se zase vrátím, takže se zas tak moc neradujte :D
Kdyby vás náhodou zajímalo, kam že to mizím, tak do Vídně. Koukat na památky a tak... ale především na výstavu! Jmenuje se "Tutanchamon a svět faraonů" a to už snad říká vše :-) Lidi, já se tak těším!
Tak se tu mějte a zatím ahoj!

Hudba TR:U

22. června 2008 v 19:53 Tomb Raider 8
Úvodní melodii k TR:U už jste mohli slyšet, jejím skladatelem je samozřejmě Troels Brun Folmann, skladatel hudby pro TR:L a TR:A, všechnu další hudbu, kterou ve hře uslyšíte, ale bude mít na svědomí někdo jiný, a to Colin O'Malley. Se skládáním už má samozřejmě mnoho zkušeností, ale podrobněji se o něm rozepíši někdy později. Můžete se ale podívat na jeho web.
Jinak ještě něco k underworldovské hudbě - prý se poučili z TRL a TR:A, kde to s ní tak trochu přehnali... Také to bude orchestrální, žádné rytmické elementy jako v předchozích dvou TR. A jak už jsem zmínila v nějakém z předchozích článků, hudba nebude příliš častá, užijete si spíše ticha a samozřejmě zvuků okolí.

Nový spřátelený blog

21. června 2008 v 20:09 Jiné
Ano, ano, další spřátelený blog, tentokrát z trochu jiného soudku než ty ostatní. A s autorkou se znám osobně :D Jako obvykle se více informací dozvíte v článku se spřátelenými blogy, kam se snadno a rychle dostanete tudy.

Logo TR:U

21. června 2008 v 19:59 Tomb Raider 8
Sice jste ho mohli vidět už na obalu hry, který jsem zveřejnila včera, ale chci se o něm ještě zmínit samostetně, protože, jak jste si jistě stihli všimnout, vypadá jinak, než bylo původně slibováno.
Těžko říct, zda je to kvůli negativním reakcím fanoušků, nebo se to samotným tvůrcům nelíbilo, či prostě budou loga dvě - např. jedno logo použité u americké verze a druhé u evropské verze - člověk nikdy neví.
Já osobně musím říct, že toto se mi líbí víc než to první, protože více připomíná ty původní, co se tvaru písma týče (už není ze starn zkosené). Také už není kovové, což schvaluji, ale místo bílé tam možná mohli dát nějakou tmavší barvu... nicméně musím říct, tak jako i o mnoho dalších věcech ohledně TR:U. že je to oproti předchozím crystaláckým Tomb Raiderům změna k lepšímu.
A jaký je váš názor? Líbí se vám víc to, které slibovali původně, nebo toto nové?

Tomb Raider Underworld Main Theme

20. června 2008 v 18:26 Tomb Raider 8
Název článku snad mluví za vše. Nechte se unést touto nádhernou melodií! Sice se mi na ní "něco" nezdá, co se TR týče, ale jinak je prostě úchvatná, takže se pohodlně usaďte a poslouchejte.


Tak zas něco o ději

20. června 2008 v 17:54 Tomb Raider 8
Pokusím se teď v tom udělat trochu pořádek a něco ještě přidat. O co že tedy půjde:
V ruině na dně Středozemního moře Lara objeví jakýsi důkaz, týkající se norského podsvětí a bájného Thorova kladiva. Když se snaží odhalit tajemství ohledně těchto mýtů, její cesta ji vede směrem k dávno zapomenuté síle, která, pokud bude vypuštěna, může zdevastovat celou civilizaci.
V TR:U tedy nebezpečí vlastně pochází přímo od Lary, protože ta, přestože ví o spící síle, která, pokud bude probuzena, zničí naprosto vše, stále tvrdohlavě pokračuje ve své cestě. Tím tedy ohrožuje celý svět, protože je rozhodnuta obětovat cokoli a kohokoli aby vyřešila záhadu, která ji znepokojuje.
Zdroj: www.tombraider.com

Oficiální TR web

20. června 2008 v 17:29 Tomb Raider 8
Jděte se podívat na www.tombraider.com a uzříte, že vzhled se "mírně" změnil. Jednoduše: už je underworldovský a ona Lařina poloviční hlava z box artu bude zřejmě to první, čeho si všimnete a vypadá to vážně dobře. Jděte se podívat ;-)

Box art TR:U

20. června 2008 v 16:21 Tomb Raider 8
A je to tady! Tento obrázek budete ke konci roku toužebně hledat ve výlohách obchodů:

Pár novinek

19. června 2008 v 20:10 Tomb Raider 8
Aneb co se psalo v jednom časopise. Poněvadž jsem líná vymýšlet vlastní shrnutí (ano, stydím se...), jednoduše přeložím souhrn, který sepsal autor tématu o tomto článku.
- lokace: Středozemní moře, pobřeží Thajska, mexické džungle a arktické moře
- vozidla: motorové saně / sněžný skútr / jakkoli přeložíte snowmobile a motorka na... jak to přeložit? Na jakýkoli terén? Safra, já a překlady... hlavně že vím, o čem je řeč, ale neumím to napsat česky :-P
- pistole jsou ve vodě užitečné pouze na velmi malou vzdálenost (pravděpodobně voda kulky rychle zpomalí - není se koneckonců čemu divit)
- nebyl zmíněn headset (což bohužel ještě automaticky neznamená, že ve hře nebude :-( ), zato ale pokud budete chtít nápovědu, pomůže vám PDA či jakýsi sonar (ovšem použít je nemusíte - žádné nevyžádané nápovědy!)
- římsy by neměly tak vyčnívat (Skvělé! Také vás tak rozčilovalo, že cesta byla pomocí těch bílých říms vidět jasně a okamžitě? Snad tedy toto dodrží...)
- delší levely (ještěže tak)
- 1700 pohybů Lary (páni, nevím, jak toto chtějí udělat - že by šílené, desetiklávesové zkratky? XD )
- různé zvuky prostředí častěji než hudba
- a jen tak mimochodem - osoba, která to hrála, se dokonce prý i několikrát vyděsila, takže hurá! Budou lekací momenty!

Kdo je ještě Lara Croft

19. června 2008 v 19:47 Blog
Ano, konečně jsem si vzpomněla a přidala další obrázky do sekce Kdo je Lara Croft podle vašich nápadů. Znovu děkuji všem, kteří nějakým nápadem přispěli a také znovu připomínám - cokoli vás napadne, pište. Sice mi možná bude trvat, než si to přečtu, ale vždy za nějakou dobu si vzpomenu, takže neváhejte :)

TR1 ve verších

19. června 2008 v 17:28 Básničky
Tohle jsem sepsala jenom tak na školním výletě, nemyslím, že to má nějakou uměleckou hodnotu, prostě to bylo napsáno pro zábavu, tak to tak berte. Jedná se o děj TR1 a pokud by jste snad někde objevili, co se právě děje týče, nějaké nepřesnosti, tak mi to prosím napište (i když nevím, jestli se mi to bude chtít opravovat :-P ). Podmínkou toho je samozřejmě to celé přečíst, což ovšem vypadá dost šíleně a každého, komu se to podaří, upřímně obdivuji.

Mylné informace...

18. června 2008 v 17:19 Tomb Raider 8
Sotva jsme se včera dověděli, jaký že bude údajně v TR:U skutečný děj, objevují se nové informace, tentokrát přímo od pracovníka Eidosu, že tam jsou mylné informace. Možná chyby v překladu, možná trochu bujná fantazie autora článku, ale nespoléhejte na to, že to takto opravdu bude. Možná, že něco z toho pravda je, ale pokud ano, tak nevíme co a... jednoduše to neberte příliš vážně. A všechny dřívější informace, na které máme podle onoho časopisu zapomenout, jsou prý pravdivé.
Tak snad jsem vám v tom neudělala ještě větší zmatek :)

Je to možné??

17. června 2008 v 18:43 Tomb Raider 8
Sice to bylo napsané v časopise, ale znělo to dost neuvěřitelně, že sama nevím, co si o tom myslet. Nicméně ve zkratce vám napíšu, o čem že se tam zmiňují:
Lara najde kdesi ve Skandinávii Thorovo kladivo, pomocí kterého se bude moci dostat do Avalonu. Amanda a Rutland (že má být mrtvý? Já vím, sama se v tom nevyznám) ji budou pronásledovat do Atlantidy (proč tam, když mířila do Avalonu? Opět netuším, leda by Atlantida a Avalon byly jedno a to samé), kde je vězněna Natla -> ještě se s ní uvidíme! Tedy za předpokladu, že tato šílenost je pravdivá.
V tom článku se také píše, že vše, co jsme doteď slyšeli o TR:U můžeme zapomenout, protože to bylo je pro zakrytí skutečného obsahu. No tak já tedy nevím. Zní to vážně prazvláštně, ani to nikde nebylo řečeno oficiálně, jen v tomto časopise. Koneckonců tady se můžete podívat.
A nyní se vás důrazněji než kdy jindy ptám: Co si o tom myslíte?? 0_o

Pár dní tu nebudu...

13. června 2008 v 19:48 Jiné
Věci se mají tak, že i naše třída se konečně dočala školního výletu. Tak tedy - odjíždíme v sobotu ráno a vracíme se v pondělí... načež ovšem v úterý píšeme 2 písemky (v tomto školním roce snad už poslední) a do středy máme odevzdat laborky z chemie, takže budu možná trochu zaneprázdněná, ale to se uvidí. Každopádně do pondělka jsem pryč, tak se tu zatím mějte!

Underworld a fotoaparát

12. června 2008 v 14:53 Tomb Raider 8
Že by žádný headset? To se přesně z textu pochopit nedá, nicméně místo povídání s... kamarády (?) (těžko říct, co jsou Zip a Alister zač...) vytáhne Lara kameru/foťák (safra, v angličtině se to řekne stejně a těžko říct podle kontextu, o čem je řeč... nicméně asi spíš foťák) a může si zajímavé věci, které uvidí, vyfotit či natočit, přičemž během natáčení často mluví a napovídá hráči (Ó né! Taky vám to zní jako náhrada za headset, aneb jak napovídat hráči, aniž by do toho kecali ti dva otravové?). Doufejme tedy, že používání nebude povinné, ale jen pro ty, kteří si chtějí nechat poradit - a nebo by to třeba mohlo jít nastavit, zda chceme, aby nám do toho mluvila... těžko říct, ještě o tom není moc informací.
No, pro ty, co se chtějí pochlubit svými fotkami bude možnost je uploadnout na internet... ale říkám si, že klávesa [Print Screen] mě málokdy zklamala, takže těžko říct, jak často foťák využiju... tedy snad tam půjde alespoň zoomovat a tak.
No, ať už to bude jakkoli, nejsem si úplně jistá, zda se mám těšit, děsit se, nebo se šíleně smát, co to proboha vymysleli. Budem si muset počkat na víc informací, abychom přišli na to, k čemu všemu to bude dobré, zda to nebude otravné a... jestli nebude Lara, běhající po prostranství s foťákem v ruce jak japonský turista po Praze, trochu směšná...
Každopádně by to snad mělo omezit (ne-li úplně odstranit) Zipovo a Alisterovo kecání, přinejmenším během hraní (v cutscénách prosím, to se ještě přežije, když to nepřeženou). Snad se tím ale nezvýší Lařino kecání... jak říkám, tohle snad bude nepovinné.
A co si o této... zajímavé vymoženosti (taky se vám Lara zdá pomalu jak Batman - nějak často používá všelijakou techniku, kterou dřív nikdy nepotřebovala...) myslíte vy?
zdroj: TRF

Nový concept art

11. června 2008 v 18:10 Tomb Raider 8
Sice se nemohu zbavit pocitu, že to není nic zvláště objevného, tak je přece jen nový a tak se o něm tedy zmíním. A můžete se na něj samozřejmě podívat :-)

TR:U - první level

8. června 2008 v 15:48 Tomb Raider 8
No, tak už víme, kam Lara zavítá v prvním levelu. Podívá se ke Středozemnímu moři, tedy vlastně přímo DO něj, protože ten potápěčský obleček a Kraken (tj. ta obří chobotnice) se vyskytnou právě v tomto levelu. Lara si tam připluje na jachtě (krásný výlet...) poté, co se dozví, že její otec tam něco našel, krátce předtím, než zmizel (a tím se zase dostáváme k Lařiným rodičům, ou jé...). Pod vodou Lara najde jakýsi zatopený chrám, jehož vchod bude hlídat právě ona roztomilá příšerka s osmi chapadly. Tu bude samozřejm muset nějak zneškodnit, ovšem ta podivná ostanatá věc nad hlavou Krakena dosti napovídá, o co asi půjde (nebo že by ne? :-P).
Toť jen taká malá informace, o které jsem se dočetla na TRF (bylo o tom totiž právě něco v tom časopise, ze kterého jsou ty včerejší screeny, které jsem tedy také objevila na TRF).
No a co vy na to? :-)

Voda a nový outfit!

7. června 2008 v 20:35 Tomb Raider 8
Co se neobjevilo v jednom časopise! Koukněte na Lařin nový oblek, pistole vytasené ve vodě a na chobotnici trochu víc zblízka! Co vy na to?? I pod vodou to vypadá skvěle, ne?