Srpen 2008

Gameplay videa z Thajska

22. srpna 2008 v 8:24 Tomb Raider 8
Když náhodou nebudete mít co dělat, zkraťte si dlouhou chvíli sledováním hned několika videí z Thajska, která jsou momentálně k shlédnutí.

Takže, ten trailer... :)

15. srpna 2008 v 20:04 Tomb Raider 8
Podle mě je naprosto úžasný! A rozhodně jsem se tam dověděla několik potěšujících věcí :D No, kdo se na něj chce nejdřív podívat, ať nekliká na Celý článek, poněvadž by přišel o překvapení.

Zpráva ze srazu

15. srpna 2008 v 8:25 Já a TR
Devátého srpna se v Praze odehrál již čtvrtý LC.cz sraz. Pro mě konkrétně tedy druhý... No a tak se s vámi chci podělit o své zážitky, přestože trochu se spožděním :)

Brzo bude další trailer

13. srpna 2008 v 22:16 TR
Jen taková malá informace, ať se máme na co těšit - v pátek se dočkáme gamplay traileru. Snad to bude stát za to... no, necháme se překvapit :)

Modelka Lary pro TR:U

11. srpna 2008 v 20:45 Tomb Raider 8
Takže je konečně známo její jméno a vzhled. Jmenuje se Alison Carroll a můžete se na ni podívat níže. A teď něco málo o ní:
Alison žije v Croydonu, jedné z částí Londýna, je jí 23 let a je to trénovaná gymnastka. Pro roli Lary bude samozřejmě ale muset trénovat, jako například střelbu, stejně tak ale bude muset zvládnout i lekce archeologie.
Určitě se časem objeví více informací a samozřejmě také hromada fotek - to je také jeden z hlavních důvodů, stejně jako to, že bude cestovat po celém světě, aby Laru v "našem" světě "zastupovala." Jak to dopadne, to teprve uvidíme. Mně třeba trochu připomíná Karimu, ze které jsem tedy zrovna nejásala, ale nechci soudit předčasně :)

Multiplayer?

11. srpna 2008 v 9:01 Tomb Raider 8
Eidos uvažuje o tom, že by nás fanoušky potěšil (rozhodněte dle vlastního názoru, zda toto slovo budete brát ironicky či nikoli) multiplayerem. Ne že by vymyslel něco nového, když byl tuším plánovaný už v TR:AE od Core, ale nebudeme Crystalákům přece kazit radost :)
Není jisté, jestli se totho skutečně dočkáme nebo jak vlastně to celé bude řešené, ale to se asi uvidí časem. Pokud jde o můj názor, ať si klidně multiplayer přidají (beztak moc nehrozí, že bych to hrála...), pokud tím ovšem nebudou věnovat menší pozornost pro singleplayer hru, ta je totiž přednější. Ten celý nápad mi prostě přijde tak nějak divný, neumím si představit, jak by ho udělali, aby měli hráči stále ten "tombraiderovský" pocit. Vždyť ten je mj. i o tom, že Lara vše dělá sama (tací dva ukecaní prudiči se nepočítají, těm bych nejradši hned ustřelila hlavu...).
A mimochodem, v tom článku se samozřejmě nemohli nezmínit o AoD (a ne, nebylo to pozitivně...).

Opět spřátelený blog

7. srpna 2008 v 12:02 Jiné
Nebudu to nijak protahovat, pokud chcete na něj zajít, budete to muset vzít oklikou přes článek se spřátelenými blogy. Tak koukněte ;-)

Něco málo nového infa o TR:U

7. srpna 2008 v 11:45 Tomb Raider 8
V jednom časopise se objevilo zase něco nového, tak to sem sepíšu.
- Pokud se Lara ocitne blízko nepříteli, spustí se tzv. "adrenalinový moment", při kterém musíte zareagovat, tedy asi jako to, co jsme viděli ve videu s Underpusem, jak jedním svým chpadlem zaútočil na Laru, zpomalil se čas a hráč musel rychle zareagovat; při zmáčknutí nějakého tlačítka se spustí jakási scéna, při které Lara cosi udělá, viz. ten obrázek s tygrem, jak Lara předvádí zajímavý kop - no ale znamená to, že během skoku nebudeme jaksi Laru asi moci nasměrovat.
- Nyní jedna z velmi potěšujících zpráv: Dinosauři a obrovští plazi potvrzeni! Že by návrat ke starým dobrým prvním třem TR?
- Co se týče ještěrů, čekejme jakýsi druh velkého ještěra, chrlící na Laru kyselinu (Safra, to mi připomíná Pacifik v TR3!).
- Při vstupu na neznámá území či do hrobky se Lara ocitne v "surrealistickém" světě se svými vlastními zákony. (Tak pod tímhle si toho nedokáži moc představit...)
- Thajská mise začíná na pobřeží ostrova (to mi už zase připomíná starý dobrý Pacifik... :D )
- Tvůrci se zřejmě snaží o prapoacovaný freeclimbing (pardon, jsem líná to překládat... anebo... hm, volné lezení, či jak to nazvat :-P ), ale o tom byla řeč už dříve.
- Thorovo kladivo bude pouze jeden z artefaktů, které bude Lara hledat. Ty se budou vázat ke známým legendám zemí, které Lara navštíví.
- V Thajsku také budou lidští nepřítelé. No tak snad ne moc :)
- A to nejlepší nakonec (tedy nejlepší, spíš zajímavé, mně to akorát připomnělo Legend...): Až Lara najde Thorovo kladivo, bude ho moci použít jako zbraň.
A jako bonus ještě jeden nový screen:

A další screeny z Thajska

7. srpna 2008 v 7:13 Tomb Raider 8
Jak už jsem psala, tento měsíc by se jich prý mělo vyrojit hodně, takže tady máme další:

Screeny z Thajska!

5. srpna 2008 v 16:07 Tomb Raider 8
Bohužel ne v moc velké kvalitě (až na tygříka :D ). V galerii můžete najít jen první čtyři a malé, protože tyto velké jsou moc velké pro blog.cz a nechtělo řešit, jak jim snížit velikost, aniž bych jim snížila rozměry :P (jednou to vyzkoumám...). Tyhle jsou uploadované v Photobucketu, snad vám to nebude dělat problémy s prohlížením.

Lékárničky v TR:U

5. srpna 2008 v 10:25 Tomb Raider 8
Možná trochu málo pro psaní nového článku, ale co, mně přijdou lékárničky jako docela podstatná záležitost :)
Již dříve bylo řečeno, že lékárničky v Underworldu nebudou. Teď to ale vypadá, že jim ještě není odzvoněno! Nejnovější informace svědčí o tom, že se jich dočkáme, ovšem žádné screeny zřejmě nejsou k mání, takže nemůžeme posoudit, zda to budou klasické lékárničky (TR1 - TR5 a TR:A), různé druhy jako v AoD, oranžové jako v TR:L (ty se mi moc nelíbily) a nebo něco úplně nového (něco mi říká, že tato možnost je velmi pravděpodobná). Budou se válet různě po okolí, tentokrát ale ne volně, nýbrž ve vázách a různých jiných nádobách, což zní dle mého názoru dobře.
To ale není všechno. To, že v TR:U bude jiný styl léčení, je totiž zčásti opravdu pravda. Pokud bude Lara zraněná pouze trochu, tedy pokud v sloupci jejího zdraví nebude chybět více než jedna třetina, Lara se postupem času vyléčí sama. Ovšem při vážnějších zraněních - nic naplat, budeme muset sáhnout po lékárničce.
Jak se vám takovýto styl léčení líbí? Mně osobně se to zamlouvá a doufám, že to tak vážně bude, přestože oficiálně to ještě řečeno nebylo, "pouze" v jednom německém článku ohledně TR:U. Ale to by snad mohl být důvěryhodný zdroj informací :)

Můj názor (TR6)

5. srpna 2008 v 9:49 Tomb Raider 6
Až teď jsem si uvědomila, že jsem se s vámi nepodělila o svůj názor na Tomb Raider: The Angel of Darkness, můj nejoblíbenější TR vůbec (aha, už to o mém názoru cosi vypovídá...). Tak se připravte na velkou dávku básnění, protože negativní to rozhodně nebude! :D

Blog má narozeniny!

1. srpna 2008 v 21:06 Svátky, výročí apod.
Kdo by to byl řekl, že tento blog existuje už celý jeden rok! A nečekejte, že se ho také v nejbližší době chystám zrušit! Sice mám občas takové záseky, že nevím, co sem dávat, ale ono se nakonec vždycky něco najde :)
A když už jsem u toho slavení (aha, on nikdo neslaví...), tak jsem si všimla, že počet návštěv už překročil 10 000, za což děkuji, dává mi to najevo, že to tady přece jen za něco stojí :)