Květen 2009

Nové obrázky

29. května 2009 v 17:35 Obrázky
No, ano snad, se brzy dokopu i k nějakým článkům, ale zatím je tu alespoň toto:

Lara a Von Croy v Kambodže. Zatím černobíle, ale rozhodně se to chystám vybarvit (Jupí, omalovánky! :D )

A tady - děste se, na blog se dostalo něco, co nesouvisí s TR! 0_o No, u obrázků to snad až tak nevadí... :D Kreslila jsem to z nudy na chemii (tzn. bez předlohy, tzn. mnoho nepřesností... ), ale řekla jsem si, že to nevypadá zas tak špatně (až skončí škola, říkám si, že bych mohla zveřejnit nějaké další obrázky ze série "nuda ve škole" :D - nebojte, většina se týká TR :) ). No... ano, zklouzávám do mainsteamu, kreslím v manga stylu... Ovšem pouze ve škole a pouze někdy, tak co :D Jinak toto konkrétně je Hikaru Shidou, postava z Magic Knight Rayearth, anime, které jsem dokoukala včera (rozhodně to stálo za to! I když... které anime mně se nelíbí, že :D )


Oba obrázky můžete samozřejmě najít i v galerii (kde jsem také vytvořila novou složku pro TR se netýkající tvorbu).

Třetí film...

20. května 2009 v 17:57 TR
Ano, třetí film bude. Herecké obsazení se zatím neví, a to prosím ani pro hlavní roli - ano, tentokrát už žádná Angelina Jolie! Film totiž bude o Laře poněkud mladší (těžko ovšem říci, jak moc), takže by se jim tam Jolie nehodila =P Každopádně minulé dva filmy i hry prý byly příliš akční a tak bude v tomto třetím filmu větší důraz na hlavní postavu...
Mladá Lara a větší zaměření na ni? No, pokud do toho nezamíchají rodiné problémy nebo ji jakkoli jinak nepřiblíží k Legendu, mohlo by to dopadnout dobře - nebo taky ne, to už bude záležet na tvůrcích. Ovšem vypadá to, že hrám se to podobat už vůbec nebude.

No nic, nezbývá než čekat a doufat, že napotřetí to konečně bude stát za to!

Stručně o Tomb Raideru?

14. května 2009 v 20:50 Já a TR
Tak jsem si říkala, že se musím zmínit o dnešní konverzaci z angličtiny, protože to byla asi nejlepší hodina, co jsem kdy ve škole za poslední roky zažila. Každý měl (tedy ve dvojicích, ale já pro toto téma nikoho druhého nesehnala :P ) popovídat anglicky o... něčem. Čemkoli. A mělo to být asi na čtvrt hodiny. Vzhledem k tomu, že konverzace je dvouhodinová (bez přestávky tedy 90 minut), mělo to teoreticky stihnout pěkných pár lidí, ovšem...
...ovšem první jsem byla já. A mé téma bylo jak jinak TR. Věděla jsem, že to budu muset vzít stručně - přiznejme si to, na takové téma je 15 minut zoufale málo - ale nějak jsem se zapovídala už při popisování děje TR1. Takže jsem ty poslední brala stručněji, k tomu jsem se snažila popsat co Lara hledala a kdo byl alespoň závěrečný boss (na všechny postavy vážně nebyl čas), trochu déle jsem hovořila o věci Eidos/Core/CD/Square Enix či o Lařině změněném životopise (aneb co je na tom tak příšerné), nemohla jsem si odpustit vyjádřit radost nad Ameliinou či Alisterovou smrtí (a k tomu jsem se učitelce snažila vysvětlit, co je to "doppelgänger" či "shapeshifter")... Ono mi to tedy nepřišlo tak dlouhé, ale náhle zvonilo na přestávku a já zjistila, že jsem mluvila třičtvrtě hodiny.
Po přestávce jsem oznámila, že to chci ještě stručně dopovědět. Vážně jsem chtěla stručně. Ale pustila jsem se do vysvětlování zkratek GROZAA a KTEB a k tomu měla učitelka ještě všelijaké otázky, zatímco nikdo jiný ve třídě prakticky asi už nedával pozor... Nechápejte to špatně, já byla ráda, že se ptá, to se mi stává málokdy, že si s někým můžu o TR promluvit s očí do očí. :)
Když jsem konečně skončila (a to bylo spoustu věcí, ke kterým jsem se nedostala, nic jsem prakticky neprobírala do hloubky, vůbec jsem se nezmínila např. o modelkách či o důležitých osobách jako Murti Schofield, Jonell Elliot či Eric Lindstrom), tak jsem zjistila, že do konce druhé hodiny zbývá asi dvacet minut... To už byl čas pouze pro jedno další téma (a ostatní si alespoň oddechli, že to mají až na příště).

Uf, tak tedy, abyste pochopili, co jsem tímto článkem chtěla říct:

I ve škole může být neuvěřitelná zábava (má spolužačka mi následně sdělila, že jsem vypadala naprosto ve svém živlu - a taky že ano!)

O TR můžete mluvit velmi dlouho (celkem mě to vyšlo asi na 70 minut) a stejně vám přijde, že jste sotva zmínili pár základních věcí - a také, pokud běžně brouzdáte po netu a hledáte věci týkající se TR, máte úžasnou slovní zásobu na toto téma (a toto tedy byla jedinečná šance ji využít)... po chvíli mluvení zapomenete, že toto není váš rodný jazyk! :)

Jen tak mimochodem, naše učitelka z toho asi moc nepochopila, i když se snažila, ovšem asi si bude pamatovat, když jsem se snažila popsat, aniž bych to vlastně popsala, co dělal Kurtis s Larou v té cutscéně v Louvru...

A taky se mě zeptala, zda jsme se (my - jako fanoušci) už někdy nepokusili vyhledat psychiatra (asi jsem vypadal vážně zažraně).

Tak dobře, už tady nebudu žvanit... ovšem z této hodiny jsem byla vážně v eufórii, kdyby mě nechali, mluvila bych ještě dál a dál... a za týden bych pokračovala...

...ano, toto je "strong obsession" - však to znáte ;-)

Už zas nový obrázek...

10. května 2009 v 9:00 Obrázky
...poněvadž na nic víc se teď nezmůžu, na psaní něčeho nějak nemám čas, konečně jsem se totiž pustila do seminárky (a že mám nejvyšší čas) a ono je to nějak časově náročné - a to nepočítám i co si vymýšlejí jiní učitelé (laborky, písemky...). Takže něčeho nového se asi moc nedočkáte. Snad až se to trochu zklidní...

Tenhle obrázek jsem nakreslila jen tak z nudy, když jsem se nedostala k počítači (no prosím vás přece bych seminárku nepsala v ruce =P ). Taky to není nic moc, takové hrozně... neoriginální :( No nic, tak já zase běžím, mějte se :)


Ikonka od Lucíka

1. května 2009 v 21:48 Tento blog
Yay, dárešek od Lucíka! A já nikomu žádný dárešek zatím nedala :'-( Lucík je taká hodňoušká ^_^

Kawaii ikonka:(Ne, nehodlám takto začít psát, jen jsem si to chtěla projdenou vyzkoušet, docela legrace XD )

Díky za tu ikonku, Lucíku :)