Srpen 2009

TR: The Action Adventure (můj názor)

29. srpna 2009 v 7:57 Tomb Raider 6
Po mnoha neúspěšných pokusech nainstalovat AoD (ale mně se to nakonec podaří!) jsem se rozhodla sehnat si TR: The Action Adventure. Kdybyste náhodou nevěděli, o co jde, jedná se vlastně o AoD, které hrajete pomocí ovladače na DVD přehrávači. Řeknu vám, sehnat to je docela problém (nebo spíše - nějakou dobu trvá, než se to stáhne XD ) a samotná doba hraní je pak... asi tak hodina? Těžko říct, ale o moc víc to nebude.

Díky komu je Kurtis Kurtisem

21. srpna 2009 v 13:02 Tomb Raider 6
Na tom, aby byl Kurtis takový, jakého ho známe dnes, se jistě podílelo mnoho lidí, ale vyjmenujme si ty, kteří na tom měli zřejmě největší podíl.

Jaký jste typ hráče aneb Sledují nás! Jsou všude! =O

13. srpna 2009 v 15:19 TR
Klídek, Big Brother naživo se ještě nekoná XD Pokud ovšem hrajete TR:U na XBoxu (a máte XBox Live), pak vězte, že speciální program zvaný Eidos Metrics Suite zaznamenává váš styl hry - jak dlouho vám to trvá, kolikrát jste zemřeli, jakým způsobem jste zemřeli (kvůli nepříteli, prostředí nebo pádem z výšky), kolikrát jste využili nápovědu a spoustu a dalších informací...
K čemu že jim to je? Podle těchto informací by se měli zařídit při tvorbě nových TR (TR9 počínaje) tak, aby jaksi... více seděly nám, hráčům.
Přečíst více si můžete v příslušném článku na TRF nebo si rovnou stáhnout celý ten text, jež to vysvětluje (já jsem to jen zběžně prolétla, zní to trochu odborně a komplikovaně, ale možná je to jen můj dojem z toho, když jsem zahlédla slova jako "neurony", "vektory" či "algorytmy" a viděla ty grafy...).

Nejvíce mě na tom celém pak zaujalo, že dle stylu hraní rozdělili hráče do čtyř skupin. Takže už žádné "sangvinik, melancholik, cholerik a flegmatik", pro hráče TR je tu nyní:

Veteran (Veterán) - této skupině jde hra nejlépe od ruky a nejrychleji ji dokončí, umírají hlavně kvůli prostředí
Solver (zabývající se řešením puzzlů) - opatrní, déle jim trvá hru dokončit ale zároveň také málo umírají (když už, tak často pádem z výšky), nevyužívají nápovědy
Pacifist (Pacifista) - umírají především kvůli nepřátelům (jak často se však liší hráč od hráče), čas k dokončení hry je kratší než průměrný a velmi málo využívají nápovědy
Runner (Běžec) - umírají často, jak kvůli prostředí, tak i nepřátelům, rychlost dokončení hry je podobná jako u veteránů, ovšem nejčastěji ze všech využívají nápovědu

Dle mého názoru to zní velmi zajímavě. Ten článek na TRF si přečtěte, já to jen tak VELMI stručně shrnula, přímo na TRF se můžete dočíst i nějaké číselné údaje (víte že více než 50% úmrtí je způsobeno pádem? Jen jestli to lidé nedělají naschvál z dlouhé chvíle... :-P )

A má otázka je snadno předvídatelná: Do jaké skupiny se vám zdá, že patříte? Já osobně si myslím, že jsem "Solver". No a jak jste na tom vy?

Tomb Raider Lotto

12. srpna 2009 v 21:41 TR
V životě jsem o něm neslyšela, ale prý je to již třetí kolo (předchozí kola prý byla v letech 2006 a 2007). Jedná se o soutěž pro všechny TR fanoušky na celém světě. Kdy začne, to nevím, řečeno je pouze "brzy". Ani o pravidlech vám toho moc nepovím, to se snad dozvíme včas, nicméně zdá se, že se bude jednat o soutěž vědomostní.
Účastníků mohou být dost dobře desítky tisíc, ale tím se nenecháme odradit, že? ;-) A co že můžeme vlastně vyhrát? Knihu "The Art of Tomb Raider", v níž se nachází mnoho artworků dosud skrytých veřejnosti. Vychází v nákladu pouze několika kusů, přesněji, standartní edice 2000 kusů a limitovaná pouze 26 kusů (to je ale zoufale málo...). K této limitované edici ovšem patří autogram Tobyho Garda ( tak teď nevím, co si o tom myslet :-P ) a originální TR skica od jednoho z tamějších výtvarníků.
Když se to tak vezme, tak je to docela dost lákavé. V konkurenci z celého světa sice naše šance nejsou nijak velké, ale proč to nezkusit, že? Já o tom docela uvažuji.

Více se dozvíte na PlanetLara a na oficiálním webu TombRaiderLotto.

Jordy Trent: Reborn in Shadow

12. srpna 2009 v 19:58 Literární tvorba
Již dlouho jsem plánovala přečíst si tuto povídku, ale dlouho jsem se odhodlávala, protože vím, že anglické povídky čtu poměrně pomalu (během čtení jsem zjistila, že od minulé cizojazyčné povídky se to docela zlepšilo... ale o to tu teď nejde).
Chvála, co jsem na ni četla, rozhodně není neopodstatněná, tato povídka je vážně úžasná a buďte si jistí, že ji přečtete jedním dechem - tedy, těch 20 kapitol, které jsou momentálně k mání. Ač započata roku 2005, stále ještě není dokončena a jistě nejsem sama, kdo si kvůli tomu netrpělivostí kouše nehty.
Ano, jak jste si jistě již všimli, tento článek se vás bude snažit všechny přesvědčit o tom, abyste si Reborn in Shadow přečetli. I kdybyste hleděli víc do slovníku než na povídku samotnou, stojí to prostě za to, to mi věřte.
Ehm, mohla bych se tedy konečně dostat k tomu, o čem ta povídka je...

Recenze tohoto blogu od Charlie

11. srpna 2009 v 21:54 Tento blog
Tato úžasná recenze byla taktéž součástí výhry v Letním speciálu u Charlie a LaryHCroft. Přijde mi, že teno blog vykresluje až šíleně pozitivně, což mě žene ke konečně pořádným článkům, aby to tu také nějak vypadalo (poznámka: číst tuto recenzi pokaždé, když budu mít zásek...).
A po milionté první Charlie děkuji :D


Co jsem vše vyhrála :)

11. srpna 2009 v 21:47 Já a TR
A bylo toho hodně, pořadatelé měli zjevně bohaté sponzory XD Tož se kochejte:

Jupí, nový design!

11. srpna 2009 v 11:51 Blog
Myslím že na první pohled jste si všimli jisté... změny :D
Tento nový design je jedna z cen za výhru v Letním speciálu, soutěži na blogu Charlie a LaryHCroft. Ještě jsem vyhrála další úžasné věci, ale ty zde zveřejním, až se to tu dá trochu do pořádku...
No, já tedy myslím, že to tu teď vypadá naprosto úžasně, tak se kochejte a sdělte mi, pokud někde něco nefunguje, poněvadž jak jsem již trochu naznačila výše, některé rubriky jsem tu mírně překopávala a ještě budu pokračovat později, až budu mít čas...

No, takže konečně tento blog vypadá k světu, co vy na to? :D

LařeHCroft: Ještě jednou moc děkuji, je to vážně... no prostě skvělé, už nevím, jak jinak to říct! :D

Nový obrázek - blonďáci a blondýnky

9. srpna 2009 v 22:45 Obrázky
Málem bych zapomněla zveřejnit to i zde... ehm, tak se můžete podívat na můj nejnovější výtvor, pevně doufám, že všechny postavy poznáte, nemyslím, že je těžké určit, kdo je kdo :D
Ano, ano, světlovlasé osoby jsou již v TR nezbytností :D

Od Kalak k výročí blogu

7. srpna 2009 v 22:12 Tento blog
Kalak mě nesmírně potěšila tímto přánímk druhému výroč blogu. Můžete si ho přečíst, je to do ní opravdu milé a nevím co víc bych řekla než: Díky Kalak, díky moc! :)


Blog slaví - eh, slavil - druhé narozeniny

6. srpna 2009 v 15:10 Svátky, výročí apod.
Bez mučení se přiznávám, že jsem asi ještě více mimo než jsem si myslela, protože jsem toto výročí naprosto zazdila. Chudák blog měl totiž narozeniny již 1. srpna!
Vlastně - já sama jsem na to přišla až tak, že mému blogu přála Charlie vše nejlepší... Díky jí za to, jinak bych si na to snad vážně nevzpomněla.

Jelikož je to tedy takto narychlo, nebudu se tu dlouze rozepisovat, jen pár vět.

Je to vážně neuvěřitelné, že už jsou to dva roky - a hlavně že jsou zde lidé, kteří blog navštěvují i přes jeho značnou nespolehlivost ve frekvenci nových příspěvků. Děkuji vám všem, ať už jste sem jen náhodou vlezli nebo sem chodíte pravidelně. Při této příležitosti jsem také koukla na Toplist - huh, přes 22 000 návštěv! Je mi vážně ctí, že jste sem zašli tolikrát, aby se dalo dohromady toto neuvěřitelné číslo!

Ještě jednou díky vám všem a (ne)bojte se, tento blog je tak z povrchu zemského nezmizí! Muhahaha! Ehm... totiž - budu velmi ráda, zachováte-li mu i nadále svou přízeň :D

Peyton List jako Lara Croft?

6. srpna 2009 v 13:31 TR
Již nějakou dobu se mluví o třetím TR filmu a o tom, kdo vlastně bude hrát Laru. Víme, že to nebude Angelina Jolie (ani Megan Fox). A kdo tedy? Podle nejnovějších, avšak neověřených informací by to mohla bát poměrně neznámá herečka Peyton List. Zda je to pravda, ukáže až čas. Zatím se můžete podívat na pár fotek:

Diplom - letní soutěž u LHC a Charlie

6. srpna 2009 v 13:17 Tento blog
Nejspíš víte o tom, že na blogu LaryHCroft a Charlie probíhala velká letní soutěž. Dnes byly vyhlášeny výsledky a jelikož se mi povedlo... no, já to vyhrála! Mnohé z otázek byly vážně zapeklité a z hlavy bych je nevěděla - řekněme, že tato soutěž mi neskutečně rozšířila obzory ve světě Tomb Raideru!

A tady můžete vidět diplom, který jsem dostala, není k němu co dodat, vypadá úžasně! Ještě jednou Charlie děkuji! Vážně moc! *jde tančit oslavný tanec*


Ulice pojmenovaná podle Lary?

2. srpna 2009 v 22:56 Lara Croft
Ve městě Derby ve Velké Británii vymýšlejí názvy pro novou ulici - a jedním z návrhů je pojmenovat ji po světoznámé virtuální vykradačce hrobů. Ta jistou spojitost s tímto městem má, bylo totiž sídlem Core Design. Rozhodně by bylo hezké, kdyby se to vážně stalo, ještě o trochu víc slávy Laře jistě neuškodí (zvláště, když se teď nějak rozšiřuje "móda" nemít rád TR...).
Co vy na to? Skvělé, ne?

-------------------------------------------------

Kdybyste se ptali, proč tu zas nic moc nepřibývá, tak... hm... ještě bych sem mohla dát nějaké obrázky čmárané ve škole (tuším že už ne-TR), ale když jsem na to tu tak koukala a zjistila, že skoro nic jiného nepřidávám... no já to stejně asi udělám tak jako tak (budu muset, nebo to tu vážně umře...).
Popravdě, tak trochu mi teď zabírá čas BloodRayne (skvělá hra) a Želvy ninja na několika DVD (neptejte se... XD). Ale až konečně dokončím jistý obrázek (jak originální - ale alespoň s TR tématikou), tak sem dám i ten. Také jsem se opět hnula v psaní jisté povídky, o které už několik let prohlašuji, že ji uveřejním, až bude hotová... Kolik let myslíte, že to ještě potrvá? :P A to mi zatím nepřijde, že bude delší než třeba Kletba mayské dýky... Huh, no s tou taky musím pokračovat...

Já... už se radši zase loučím a jdu se pokusit dělat něco konstruktivnějšího než mlácení hlavou do stolu nad pravopisným chybami ve Wikipedii...