Listopad 2009

Dokud jsme ve hře...

28. listopadu 2009 v 23:13 Básničky
Náhlý, trhlý nápad, který jsem dostala, když jsme ve škole o češtině poslouchali píseň Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Ano, náhlý nápad, který jsem se pak snažila už méně náhle dokončit, (když už jsem s tím jednou začala...) takže ve výsledku je to cosi divného, nu ale což...
Dalo by se tedy tak trochu říct, že to není báseň, ale píseň, poněvadž by se dala zpívat podle oné původní písně (tady máte odkaz, pokud ji snad neznáte), ale docela vážně jsem uvažovala o tom, že ji přidám spíš k parodiím :-P
PS: Já vím, že Lara na konci TR4 nezemřela, ale v tu chvíli to tak mělo vypadat, ne? :D


KMD: 21. Opět pohromadě

22. listopadu 2009 v 11:14 Povídka: Kletba mayské dýky
Už to je dlouhá doba, co se tu objevil předchozí díl, překvapilo by mě, kdybyste si pořádně pamatovali, o čem to vlastně celé bylo... Nicméně doufám, že tuto povídku dokončím co nejdříve, abyste se nemuseli rozpomínat ještě několikrát (tedy čtete-li ji, samozřejmě).


Baterka v TR4

17. listopadu 2009 v 15:45 Tomb Raider 4
The Great Chi už zase vyhrabal něco zajímavého, o čem stojí za to se zmínit. :) Na obalu TR4 Lara drží baterku. A dokonce ji používá i v cutscénách, takže ji musí tahat s sebou v batohu, ne? Nebylo by zajímavé mít ji přímo ve hře? (I když já osobně bych asi stejně preferovala světlice.)
Tvůrci ji v TR4 nejspíše zamýšleli, ale pak z toho sešlo. Alespoň takto se vysvětluje ve finální hře naprosto neužitečná animace, kdy má Lara ruku jaksi "nakřivo", tedy ohnutou tak, aby si svítila dopředu.
Tak co vy na to? Máte rádi světlice, nebo byste Laru radši vybavili baterkou (přišlo by mi totiž docela logické, že vývojáři by tam nenechali obojí)?

ZDE je krátké video, které The Great Chi na toto téma stvořil.

Eskymácký obrat s kajakem v TR3

10. listopadu 2009 v 19:05 Tomb Raider 3
The Great Chi nedávno v jednom ze svých úžasných videí představil pohyb, který byl plánován do TR3, do výásledné hry se ale bohužel nedostal. Jak jste jistě pochopili již z nadpisu, jedná se o eskymácký obrat (pro ty z vás, co by snad netušili, o co jde, tak zjednodušeně: Jde prostě o obrácení se i s kajakem kolem své osy, tak, že je v jednu chvíli hlavou dolů... eh, pochopili jste to? Já bych to z tohoto svého popisu asi nepochopila...).
Nejsem si jistá, k čemu by jí tedy ve hře byl. Uhýbání překážkám? Nebo se opravdu mohla proudem převrátit a tento pohyb byl důležitý k tomu, aby se nám neutopila? Či snad to prostě měla být jen taková zábavná zbytečnůstka jako stojka či šipka? Co myslíte?

Na video se můžete podívat zde (a při té příležitosti doporučuji shlédnout i další videa tohoto autora, pokud jste je doteď neviděli, například série Bacon Lara Revege, Fat Raider či naprosto úžasné Super Translucent Lara).

Na jaký level je dnes počasí?

5. listopadu 2009 v 22:51 Já a TR
Už se vám někdy stalo, že jste vyrazili ven nebo prostě jen tak někudy šli... a najednou jste měli dojem, že vám to silně připomíná nějaký TR level? (Možná za to může mírný TR-absťák, který mě už nějakou dobu provází, protože jsem se už nějakou dobu nedostala k samotnému hraní :D ).
Nedávno sněžilo (však víte, jak někde měli dokonce hotovou kalamitu) a když jsem tak procházela ulicí mezi všemi těmi stejně vypadajícími šedivými domy s přikrývkou sněhu na okraji silnice, první, co mě napadlo, byl Jan Mayen (to hloupé, nudné "bludiště" - a taky zima).
O několik dní později jsem zase kamsi kráčela, bylo již šero, taky zima a až podivné ticho, začínala houstnout mlha, ve které se pomalu ztácely vysoké budovy... To byl úžasný pocit, jako být přímo v Somewhere Sometime! (TRLE level z Time Odyssey, kdybyste nevěděli ;-) ) Ano, ano, nádhera...
A v poslední době nám zase prší. Když se v takovém chladivém (čti mrazivém) dešti někam ženete a blíží se tma a víte, že vám to ještě potrvá... tipnete si, ve kterém levelu jsem se ocitla tentokrát? Možná to z tohoto popisu nebylo tak znát, ale Thames Wharf jak vyšitý!
No a dnes... Chvátala jsem nasekat ještě trochu té trávy, co se dá venku najít, morčatům... Samozřejmě jsem vyšla pozdě a když jsem se vracela zpět, začínaly se již rozsvěcet lampy - dokud jsem nedošla k temnému lesu, jímž vede nejkratší cesta domů (popravdě, on je to kousíček, ale proč to nezdramatizovat XD ). Byla tam tma jak v pytli, podezřelé ticho... no už zbýval jen oběšenec na stromě a všichni máme jasno, že?
Mimochodem, loni, když hustě sněžilo, dost mi to připomínalo Tibet, ale ne tak moc... snad se toho dočkám i letos. Místo "bílé Vánoce" bych mohla začít říkat "tibetské Vánoce". Uhh, dobře, asi už jsem trochu ospalá, když vidím, co si to tu vymýšlím...
Možná se s vámi zase podělím o nějaké "ach tak zajímavé" (nespíte ještě?) zážitky, pokud se naskytnou.

PS: Zatím po mě ještě nikdo nevyskočil :D Ještěže tak, ozbrojená jsem jako 16 letá Lara a fyzičku mám jako Winston po týdnu v mrazáku...