Leden 2010

V poslední době dosti často kreslím...

31. ledna 2010 v 12:58 Obrázky
No vážně, stává se to tu téměř českou obdobou mého účtu na Deviant Art...

Konec stížností, ono mě to možná časem přejde XD Tady je tedy další z mých kreseb, tentokrát jsem rozebírala havárie letadel v Tomb Raideru :D

Dva nové obrázky

24. ledna 2010 v 21:17 Obrázky
V poslední době to tu vážně flákám... no tak jsem alespoň cosi nakreslila. Snažila jsem se o něco, co mi nezabere půl dne, tudíž to není žádné úžasné dílo, ale svůj účel to snad plní (totiž, jde snad pochopit, o co se tam jedná). Překládat doufám nic nemusím, není to nijak složité na pochopení, řekla bych.
Ovšem ten druhý obrázek pochopíte jen pokud znáte anime Kuroshitsuji (Black Butler), které jsem teď sledovala a přijde mi vážně úžasné :) (A kdyžtak vám vždycky může poradit Google, že? :D )

Ehh... tak jsem zase zde... a jdu se vykecávat :-P

16. ledna 2010 v 14:15 Jiné
Ilka tuk tak! A že je to dlouho, co jsem tu nebyla! Půl měsíce! Ovšem pokud vám jsou známá první tři slova v tomto článku, pak asi víte, čím jsem tyto dva týdny strávila. Vážně se mi nechtělo dělat nic jiného, dokud to nedočtu... To znáte, ne? Když něco čtete a nejradši byste ani nešli do školy (či jinam), jen abyste mohli vědět, jak je to dál... Doteď se mi to občasně stávalo pouze s některými knihami, tentokrát mě ale popadla závislost na něčem trochu jiném: Ano, webkomiksy jsou šílená droga! A protože už jsem tady o tom začala, tak se rovnou pokusím strhnout k této závislosti i některé z vás (muhaha!!!) a trochu vám porozprávím o tom, který jsem teď četla.
Jeho název je Dominic Deegan: Oracle for Hire a autor vystupuje pod přezdívkou Mookie (vlastním jménem Michael Terracciano, kdyby vás to zajímalo ;-) ). Hlavní postavou je, samozřejmě, Dominic Deegan, na první pohled nevrlý a tak trochu samolibý jasnovidec z městečka Lynn's Brook, kde předpovídá poněkud tupým obyvatelům jejich budoucnost a podobné věci (hned v prvním stripu po něm někdo chce zjistit, kde nechal klíče od domu 0_o ).
Setkáváme se také s dalšími postavami, je tu například Dominicův mluvící kocour jménem Spark (a jeho Death from above!), kouzelnice Luna Travoria, jejíž sebevědomí je na bodu mrazu (i když se to už lepší...), či Lord Siegfried Gunther Aern Damaske von Callan (prostě Siggy), který má poněkud prudší povahu.
Pak také Dominicovi bratři, mladší Gregory, praktikující bílou magii, a starší Jacob, necromancer (jedna z mých nejoblíbenějších postav - toho parchanta prostě nejde nenávidět) a pak i jejich rodiče Miranda a Donovan (který hlásá "Pouze praví muži nosí růžovou!") a spoustu, spoustu dalších postav, které si jednoduše zamilujete (i když zrovna takový Brett Taggerty si asi jen těžko získává sympatie).
Nebudu je tu všechny vyjmenovávat, to by bylo na dlouho... snad ještě Stunt (misogynní frajírek s velkým, ostrým nožem) a Bumper (ten je vlastně docela milý a normální...) stojí za zmínku: dva neodbytní zloději, kterým se smůla lepí na paty (a nebo je to možná tak, jak Bumper jednou řekl: "Proč se vlastně pokoušíme okrást někoho, kdo vidí do budoucnosti?" ).

Nenudím vás zatím? Doufám, že ne...

Možná bych se měla zmínit i o charakteru tohoto webkomiksu. Začíná to velmi nevinně a velmi, velmi vtipně, časem se ale stkáváme i s mnohem dramatičtějšími událostmi a dojde i na zachraňování světa. Osobitý humor je ale stále jednou z jeho největších předností. Hlavní slovo mají slovní hříčky (hehe, tohle samo o sobě už znělo zajímavě) a dojsmysly, Sparkovou specialitou jsou pak aliterace (Nevíte, co jsou aliterace? Pak prosím přečtěte počáteční písmena právě poskládaného Potkančina... pokusu :-P ).
Snad bych měla dodat, že celé se to samozřejmě odehrává ve fantasy světě, ovšem tento se v mnoha věcech podobá našemu. První, co mě napadá, je gauč; co by si Gregory počal, kdyby v tom světě neexistoval gauč?? Taktéž styl oblékání se často podobá současnosti. A také jsou tam rasisti a homofobové, ale tak jako u nás je to pouhá menšina (je to tady menšina, že ano??).
Na konec zbývá jen drobná informace: Nový strip přibývá každý všední den, máte se tedy alespoň na co těšit, i když skončí víkend ;-)

Dlouhý článek... doufám, že vás naopak neodradil, to bych nerada. Každopádně pokud umíte alespoň trochu anglicky, dejte Dominicovi šanci a přečtěte si alespoň první pár stripů... protože pak už se neodtrhnete! Muahaha!!! ... Ehm, ehm, chci říct, možná vás to zaujme. Zde dávám odkaz přímo na první strip, takže stačí jedno kliknutí a tadá, jste tam, nemůžete se vymuvit na to, že se vám to nechtělo hledat :-P (Já vážně neumím být přesvědčivá, že?).


Každopádně po sepsání tohoto článku mě napadají dvě věci:
1. Příště bych měla psát zase o TR, protože tento článek se toho jaksi (vůbec) netýkal.
2. Možná na blogu zřídím speciální sekci pro ne-TR články, pokud mě zase popadne něco podobného. XD